Hlavní navigace

Óčko a TV Noe zahájily zkušební vysílání v libereckém multiplexu RTM

7. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 11. 2011

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ Do libereckého multiplexu společnosti ReVi, který obsahoval doposud pouze regionální program RTM, dnes vstoupily hudební televize Óčko a křesťanská stanice TV Noe. Serveru DigiZone.cz to potvrdil ředitel RTM Zdeněk Chlebík s tím, že se jedná prozatím o zkušební vysílání. Na 32. kanálu jsou z areálu skokanských můstků na Ještědu tedy šířeny v tuto chvíli výkonem 2 kW tři programy.

K TÉMATU: Liberecká RTM spouští vysílání DVB-T. Plánuje i sportovní kanál

MM socky3

S provozovatelem multiplexu jsme se dohodli na zkušebním vysílání po dobu dvou měsíců. To nám umožní zjistit, jaké má síť pokrytí, jaký je na šíření signálu ohlas a tak dále. Poté se rozhodneme, co dál, uvedl pro DigiZone.cz technický ředitel Óčka Lukáš Hnilička. V multiplexu RTM TV je šířena ještě čtvrtá programová pozice TEST, která je prozatím bez obsahu. V budoucnu by se na tomto místě mohl objevit například lokální sportovní kanál, jenž by provozovatel v budoucnu rád spustil.

Plánovaná mapa pokrytí libereckého regionálního multiplexu RTM.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.