Hlavní navigace

Óčko nabízí v hybridním vysílání nově možnost objednání taxislužby

15. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aplikace Liftago Taxi vytváří, jak uvádí její provozovatel na webových stránkách, prostřednictvím mobilních aplikací volný trh pro rychlé a pohodlné zprostředkování taxi přepravy.

Hudební televize Óčko testuje na svém hlavním kanálu od dnešního dne možnost objednání taxislužby prostřednictvím služby Liftago, jejímž provozovatelem je společnost ADLERiTech. Aplikace označená jako „Óčko Taxi“ je součástí hybridního vysílání HbbTV a jde o čtvrtou položku, kterou mohou diváci stanice v rámci menu využívat. Doposud byl dostupný uživatelům HbbTV televizorů a set-to-boxů stream Óčka Expres, E-shop a Flirt Chat. Óčko má s hybridním vysíláním velké plány a vzhledem k provázanosti na mediální skupinu Mafra není vyloučeno, že se technologie vrátí časem i na stanici Óčko Gold.

ICTZ23

K TÉMATU: Óčko Gold už by nemělo být do budoucna pouze čistě klipovou televizí

Aplikace Liftago Taxi vytváří, jak uvádí její provozovatel na webových stránkách, prostřednictvím mobilních aplikací volný trh pro rychlé a pohodlné zprostředkování taxi přepravy. S bezplatnou aplikací Liftago Taxi mají pasažéři rychlý přístup k dostupným řidičům ve svém okolí, objednávají podle svých momentálních preferencí a samotnou jízdu a náklady mají pod kontrolou. Férovým řidičům přináší Liftago více zakázek, lépe využívají své náklady a nemusí soutěžit na netransparentním trhu. HbbTV Óčko je dostupné v multiplexu 3 Českých Radiokomunikací a také kabelové síti společnosti UPC Česká republika.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.