Hlavní navigace

Óčko překvapilo: Místo jedné nové televize spustí v červnu hned dvě

3. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Třetí stanicí z rodiny Óčka má být televize, která nabídne podobnou dramaturgii jako pražské Expresradio. To patří stejně jako tento program do rodiny Mafra media.

Mediální skupina Mafra připravuje na příští měsíc spuštění nikoliv jedné, ale hned dvou nových stanic. Včera večer po 23. hodině to oznámila hudební televize Óčko do jejíž rodiny budou kanály patřit. Mafra už v první polovině dubna avizovala, že spustí stanici Óčko Hity, nyní její název specifikovala na Óčko Gold. Program odstartuje už 1. června. Stanice bude hrát největší hity od 60. do 90. let. Nejdůležitějším sdělením je, že Óčko Gold bude šířeno celoplošně. Televize však v tiskové zprávě prozatím nespecifikovala, o jakou se bude jednat síť.

K TÉMATU: Óčko má licenci pro druhý kanál Óčko Hity. Start plánuje na červen v DVB-T

Nová stanice se zaměří na největší hity od 60. až do 90. let, a to jak z české a slovenské scény, tak od mezinárodních interpretů. Má za cíl zaujmout diváka, který klade důraz na hodnoty a kvalitu a současně se chce bavit. Nová stanice se vymezí proti hektické době a bude přinášet hvězdnou sestavu, originální skladby a idoly doby, která dodnes ovlivňuje hudební vkus velké části populace, přiblížila marketingová manažerka televize Kristýna Štíhelová. Pro představu zahraje například hity od Tiny Turner, Abby, Bon Jovi a dalších. Program bude vysílat 24 hodin denně bez mluveného slova.

CIF23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Multiplex 3 láká na zlevněné „pilotní vysílání“ už druhý celoplošný kanál Óčka

Třetí stanicí z rodiny Mafra media má být program, který nabídne podobnou dramaturgii jako pražské Expresradio. Bližší informace o této televizi zatím Óčko neuvedlo. Pouze to, že program má odstartovat v průběhu června. Óčko tak reaguje na úspěch svého vysílání po loňském vstupu do celoplošného vysílání, zdůvodnila stručně Štíhelová. Óčko Gold ale nemusí v síti operátora vydržet trvale. Chtěli bychom, aby se nová stanice objevila v rámci pilotního vysílání v některé z DVB-T sítí a po nějaké době si vyhodnotíme, zda nám dává toto vysílání smysl, nebo bude jen v kabelua nasatelitu, uvedl nedávno pro DigiZone.cz generální ředitel Óčka Štěpán Wolde.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).