Hlavní navigace

Óčko sledoval milion diváků. Do půlky roku chce v DVB-T i mimo Prahu

18. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
18. 1. 2008

Měsíční sledovanost hudební televize Óčko se v prosinci loňského roku vyšplhala na milion diváků. Vyplývá to z peoplemetrového měření Asociace televizních organizací (ATO) realizovaného společností Mediaresearch. Prosincový výsledek znamená pro stanici rekord v dosavadní měsíční sledovanosti.

Nejvíce nových diváků přibylo v uplynulém roce Óčku z řad uživatelů satelitních přijímačů, zejména těch, kteří využívají platformu Digi TV nebo CS Link. Jen v České republice to je přes 200 tisíc nových domácností, řekl k aktuálním číslům Ondřej Kašpárek, marketing manager hudební stanice. Óčko stěhuje svoje satelitní vysílání přes Astru na novou satelitní pozici 23,5 stupně východně, šíření signálu ze stávající pozice 19,2 stupně východně prodloužilo ale až do konce března. Podle dřívějších zpráv tu mělo skončit už 29. února.

cif 24 - early cena - média

Televize informuje ve své tiskové zprávě také o tom, že vloni výrazně vzrostl počet (jejích) diváků digitální televize DVB-T. Signál stanice by se v zemském digitálním vysíláním měl konečně rozšířit i mimo Prahu a střední Čechy. V první polovině tohoto roku se chystá vysílání i v dalších oblastech České republiky, uvedl Ondřej Kašpárek a připojil, že roste též počet diváků sledujících Óčko přes IPTV, internet nebo mobilní telefony.

Bude zajímavé, jaká čísla ohlásí stanice příští měsíc za leden tohoto roku. Óčko totiž od 1. ledna zmizelo z analogové nabídky největšího poskytovatele kabelové televize v České republice, společnosti UPC, a to všude tam, kde v sítích existuje možnost šířit přes kabel vysílání digitální. Zhruba 250 tisíc diváků si tak Óčko bez kabelového set-top-boxu neladí. S ukončením satelitní distribuce na pozici 19,2 stupně východně navíc vypadne Óčko i všem divákům satelitní platformy UPC Direct, která odtud vysílá.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).