Hlavní navigace

Óčko nasadí od prosince formát 16:9. Kompletně na něj přejde v lednu

26. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 11. 2011

AKTUALIZOVÁNO 11:16 Hudební televize Óčko přichystala od prosince pro své diváky příjemnou novinku. Po devíti letech od svého startu přejde na širokoúhlý formát 16:9. Jak uvedl pro DigiZone.cz technický ředitel stanice Lukáš Hnilička, změna bude postupná. Televize takto nabídne nejprve některé vlastní pořady, jako například hitparádu Óčko Chart, magazín Bravo TV nebo Mixxer Extra.

ČTĚTE TAKÉ: Óčko začalo vysílat nečekaně v širokoúhlém formátu 16:9

MM_SS3

Na širokoúhlý formát bychom rádi přešli v lednu, kdy divákům představíme novou podobu pořadů Stylissimo a Filmshot. Na měsíc jsme nechtěli měnit jejich grafiku a podobu, proto je zatím nabídneme ve formátu 4:3, uvedl pro DigiZone.cz Hnilička. Klipy na přání, tedy pořad Mixxer, zůstanou v původním formátu. Problémem by mohlo být totiž přepínání obrazu v případě, že by si divák nechal zahrát některý ze starších klipů. Ve 4:3 budou vysílány beze změny také bloky klipů Hitzone. Technické testy už zahájila stanice nyní. Ve formátu 16:9 odvysílala například pořad Mixxer.

Hudební televize Óčko dnes vysílala ve formátu 16:9 například pořad mixxer extra. (Screenshot: au­tor)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.