Hlavní navigace

Óčko zahájilo veřejné testy Twitter aplikace pro hybridní vysílání HbbTV

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO – Zatímco na klasických přijímačích by uživatelé aplikace neměli mít s Twitterem problém, komplikace se mohou naopak vyskytnout u linuxových boxů.

Doba čtení: 1 minuta

Hudební televize Óčko dnes zahájila testy nové aplikace Twitter, která je součástí jejího menu pro hybridní vysílání HbbTV. Novinku mohou vyzkoušet zájemci prostřednictvím pozemního vysílání, konkrétně v multiplexu 3 Českých Radiokomunikací, na satelitu Astra a například i v kabelové síti společnosti UPC Česká republika. V tuto chvíli nabízí Óčko celkem pět aplikací pro televizory a přijímače s podporou HbbTV. Kromě již zmiňovaného Twitteru je to také Flirt, Expres, Shop a G2 (aplikace Konta G2 od Komerční banky).

K TÉMATU: Hudební televize Óčko propojí hybridní vysílání se sociální síti Twitter

Zatímco na klasických přijímačích by uživatelé aplikace neměli mít s Twitterem problém, komplikace se mohou naopak vyskytnout u linuxových boxů, které technologii HbbTV zobrazují prostřednictvím prohlížeče Opera. Jim se podle pozorování redakce DigiZone.cz pravděpodobně zobrazí pouze menu aplikace (navíc s nekorektně zobrazenou grafikou) a bez samotného vysílání Óčka. Aplikace Twitter prozatím obsahuje pouze dva tweety od hudebního programu. Jako hashtag (klíčové slovo, pozn. red.) je použito spojení #ockotweet.

Našli jste v článku chybu?