Hlavní navigace

Óčko zmizí koncem července z multiplexu 3, v DVB-T už nebude

24. 7. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
24. 7. 2009

DOPLNĚNO O VYJÁDŘENÍ ÓČKA Hudební televize Óčko se nedohodla s provozovatelem multiplexu 3, společností Czech Digital Group (CDG), na prodloužení smlouvy k šíření prostřednictvím terestrických vysílačů a od 1. srpna zmizí z této sítě. Šířena nebude v Praze ani prostřednictvím 46. kanálu, který je specifický tím, že navíc šíří stanice Noe a TV Prima ve vysokém rozlišení. Serveru DigiZone.cz tuto informaci potvrdil zdroj z vnitřku televize, později ho potvrdil sám generální ředitel Jiří Balvín.

Óčko chtělo jednat s Telefónikou O2, ale síť se nerozvíjí, takže to padlo, sdělil DigiZone.cz zdroj. S touto společností připadala v úvahu jednání pouze tehdy, kdyby síť byla stavěna na 70 % pokrytí. Pokud se tak do budoucna stane, není vyloučen návrat Óčka do DVB-T. S Czech Digital Group se hudební kanál nedohodl z důvodu ceny a zbytečně velkého pokrytí. Tato možnost není zvláště v době ekonomické krize pro Óčko rentabilní. Záměrem bylo pokrýt pouze velká města a po dohodě CDG s Radiokomuni­kacemi si Óčko nemohlo vybrat vysílače, ze kterých bude u CDG vysílat.

Po velmi dlouhé úvaze a nespočtu analýz jsme dospěli k názoru, že šířit signál televize Óčko prostřednictvím pozemního digitálního vysílání se nám v současnosti nevyplatí. Proto jsme se rozhodli opustit multiplex společnosti CDG a soustředit se na jiné formy šíření signálu, které se v České republice rozvíjejí mnohem dynamičtěji a umožňují nám rychleji se dostat k novým divákům, uvedl pro server DigiZone.cz generální ředitel Óčka Jiří Balvín.

KL22 hlasovani

Za současných podmínek se nám přítomnost v DVB-T nevyplatí. Vysíláme již sedmým rokem, jsme úspěšní u diváků a jsme ziskoví. Nepotřebujeme být v pozemním digitálním vysílání za každou cenu a nechceme platit nesmyslné celoplošné pokrytí na úkor našeho programu, dodal Balvín. Óčko se k tomuto kroku odhodlalo také proto, že jeho analýzy ukazují, že pouze čtrnáct procent diváků nemá jinou možnost příjmu než přes digitální pozemní vysílání.

Server DigiZone.cz chystá při této příležitosti mimořádný rozhovor na dnešní pozdní večer s generálním ředitelem Óčka Jiřím Balvínem.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.