Hlavní navigace

Fridrich: Od ledna bude ČT 24 pilířem zpravodajství ČT

17. 12. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
17. 12. 2009

Nový grafický vizuál i koncepce programové schématu, to je to, co čeká na diváky České televize od 1. ledna 2010. Chtěli jsme Události učinit pilířem České televize, aby diváci věděli, že zde najdou vše důležité, uvedl dnes na setkání s pozvanými novináři ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich. Abychom získali souhrnnou identitu, rozhodli jsme se přistoupit ke změně, k novému grafickému pojetí, a přidali jsme nové grafické doplňky, dodal Fridrich.

Všechny komponenty by měly nyní mnohem více doplnit zpravodajství. V současné době také probíhá rekonstrukce News roomu a Velína. ČT ho chce totiž více přizpůsobit nové grafice a přidat další prvky pro lepší komunikaci redaktorů ve studiu s reportéry v terénu. ČT 24 bude od ledna hlavním zpravodajským kanálem České televize, protože na ČT 1 zůstanou např. pouze hlavní Události nebo Události v regionech a Otázky Václava Moravce.

Radikálně se také změní ekonomické grafy ve Studiu Burza, aby se dostaly na úroveň, v jaké jsou známy z moderních západních televizí. Grafy budou dodávány od agentury Reuters. Půjde o jakýsi ekonomický balíček. Cílem je především vyprofilovat zpravodajský kanál tak, aby měl výraznou identitu mezi ostatními digitálními kanály i podobně zaměřenými, uvedla Pavla Hromková, která spolu s kreativním ardirektorem Alanem Zárubou za novým vizuálem stojí.

ebf - partner 1

ČT 24 nasadí také od 4. ledna nový pořad Hyde Park. Půjde o formát, který bude akcentovat hlavní události dne, ale jelikož poběží nově hodinové Události, komentáře od dvaadvaceti hodin, bude tento formát jakýmsi novým typem. Hyde Park bude propojen hodně se sociálními sítěmi. Ve studiu bude sice host, ale bude se komunikovat i přes komunitní sítě, chat apod. Tento pořad na českých televizích není a zpravodajská tématika je úplně nejlepší na to, aby vznikaly vazby mezi divákem a médiem, uvedl Milan Fridrich.

Pořady na Čtyřiadvacítce se budou identikovat tzv. animovaným infoblokem. Z něho budou vyjíždět různé informace. Každý pořad bude mít svůj barevný infoblok. Další změnou bude, že průhledná plocha bude použitelná také pro různé grafy apod. Chtěli jsme upřednostnit živý obraz před online grafikou, uvedl Alan Záruba. Co se týká kraulů, tedy informačních lišt, logo na ČT 24 se přesune do levého horního rohu, takže ho tam nyní budou mít všechny kanály ČT. Události budou mít k dispozici také interaktivní stěnu, kde budou moci probíhat živé vstupy.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).