Hlavní navigace

Od zítřka spustí Cartoon Network lokalizovanou verzi pro české a slovenské diváky

Jan Brychta

Dětská stanice Cartoon Network letos slaví 25. výročí od svého spuštění, český a slovenský trh se dočkal lokalizace jako devátý v regionu střední a východní Evropy.

Doba čtení: 1 minuta

Cartoon Network míří primárně na kluky a patří mezi nejsledovanější dětské stanice po celém světě – je nejsledovanějším kanálem určeným dětskému divákovi v Nizozemsku, třetí v Polsku a po dlouhé době na druhé pozici v Rumunsku se nedávno probojoval na první místo. Nechceme se soustředit jen na lineární program, bude samozřejmě doprovázen i mobilními aplikacemi, digitálními aktivitami nebo merchandisingem, uvedl na dnešní tiskové konferenci Matthias Heinze, který má z obchodního hlediska na starosti region východní Evropy a Benelux.

Českému publiku se od listopadu nově představí seriál OK K.O.! Let´s Be Heroes, který kopíruje launch série Mocné Magimeče ze začátku letošního roku. Od 18. září se také na obrazovkách poprvé objeví seriál Zataženo, občas trakaře, který navazuje na stejnojmenný animovaný film z roku 2009. K vidění bude každý všední den v 17:40 hodin.

Od září nastoupí na Cartoon Network také nové epizody Raketových holek, které budou vysílány každý všední den od 15:15 hodin. Nového ztvárnění se dočká i série Ben 10, která navazuje na původní seriál z roku 2005. Jeho vysílací čas ale zatím oznámen nebyl.

HD verze do dvou měsíců

Kanál by měl být dostupný 24 hodin v české verzi v rámci satelitních a kabelových platforem, jako je UPC, Digi TV, Slovak Telekom, T-Mobile nebo Antik, probíhají jednání s dalšími platformami, plánují se rozšíření. Na dabingu spolupracuje Cartoon Network se společností SDI, celkem se na lokalizaci podílí kolem dvaceti členů produkčního týmu. 

TVCON 2018 Tip goNET

Kanál je kompletně odbavován v HD kvalitě, českým divákům ale bude od zítra zatím dostupný v SD rozlišení. Verze ve vysokém rozlišení by se ale měli dočkat primárně předplatitelé UPC, kde chceme HD verzi spustit v rozmezí šesti až osmi týdnů, uvedl Heinze.

Našli jste v článku chybu?