Hlavní navigace

Odbory v ČT hledají úspory společně s vedením

6. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 11. 2009

Odborové organizace v České televizi zahájily kolektivní vyjednávání s vedením ČT pro rok 2010. Jak webu ČT24.cz řekl předseda Nezávislé odborové organizace ČT Antonín Dekoj, odboráři vstupují do kolektivního vyjednávání bez požadavků na navýšení mezd, a chtějí aktivně hledat možné úspory uvnitř instituce.

Odbory nabízejí spolupráci s vedením ve vyhledávání úspor všude tam, kde je to možné. Na druhé straně ale odboráři předem odmítají populistické a neopodstatněné rušení pracovních míst, která by byla vzápětí nahrazována externími pracovníky, uvedl Dekoj.

Televize hodlá do dubna 2010 propustit přibližně 120 zaměstnanců. Toto propouštění nebude definitivní a mělo by vyvrcholit v období kolem září příštího roku, řekl generální ředitel ČT Jiří Janeček s tím, že nyní probíhají diskuse s odbory, dodal web ČT24.cz.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.