Hlavní navigace

Odpůrci Rady Českého rozhlasu uspořádají „pohřeb kvality v ČRo“

27. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 1. 2009

Několik nezávislých iniciativ, které spojuje odpor vůči Radě Českého rozhlasu, svolalo na tuto středu protestní happening před budovu ČRo, kde bude zasedat rozhlasová rada. Sejdou se na něm zástupci občanských sdružení ProWave, internetového iProtestu a sdružení Gorily on-line.

Celá akce s názvem ‚Pohřeb kvality v Českém rozhlase‘ má za cíl poukázat na nekompetentnost Rady ČRo, zejména při jejích rozhodnutích o Radiu Wave nebo rušení multimediálních projektů, sdělil Roman Kučera z iProtestu, občanského sdružení Nechceme přeladit, nemáme kam, které vzniklo na základě předloňských změn ve vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu pod taktovkou jeho tehdejší ředitelky Barbory Tachecí.

KL22 hlasovani

Očekává se i účast známých osobností. Ty by měly symbolicky položit k ČRo smuteční věnce za kvalitní kulturu na vlnách rozhlasu, přiblížil Kučera s tím, že cílem všech iniciativ je odvolání současné Rady ČRo, která podle nich poškozuje veřejnoprávní rozhlas. Místopředsedkyně Rady ČRo Dana Jaklová řekla agentuře ČTK, že lidé mají plné právo podobné akce pořádat, ale podle jejího názoru kvalita ČRo neklesá.

Jsou věci, které se v rozhlase daří velmi daří, věci, které se daří méně, a věci, které se nedaří. Celkově si nemyslím, že by šel rozhlas kvalitou dolů. Určitě jsou tam věci, které se nedaří, a rozhlasová rada se s tím snaží nějak pracovat, míní Jaklová. Rada posuzuje veřejný zájem v celé šíři, to není jen (Český rozhlas) Online a Wave, ale i další stanice a další posluchači, dodala.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.