Hlavní navigace

Odstartoval pátý ročník soutěže Startup roku

27. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera byl zahájen další ročník soutěže Startup roku. Letos se mohou se svými projekty přihlásit jak studenti českých, tak slovenských škol. Pro tři startupy je připravena investice ve výši 12 tisíc eur.

Cílem soutěže Startup roku 2012, je stejně jako v předchozích ročnících objevit zajímavé nápady a projekty, a podpořit tvůrce v jejich realizaci. Soutěž je určena nejen pro studenty, kteří se již ve světě byznysu pohybují, ale i pro ty, kteří zatím s podnikáním nemají žádné zkušenosti.

Do soutěže se mohou přihlásit studenti vysokých škol nebo vyšších odborných škol v Česku a na Slovensku, přičemž studentům, kteří své projekty či nápady chtějí do soutěže nominovat, nesmí být více než 27 let. Do soutěže se mohou přihlásit také týmy o maximálním počtu třech lidí. Přihlášky je možné podávat do 10. listopadu.

ICTZ23

Na tři vybrané projekty čeká investice ve výši 12 tisíc eur. Stejně jako v předchozím ročníku bude mezi soutěžící rozděleno také 10 mobilních telefonů značky HTC.

Mezi oceněné studentské podnikatelské záměry loňských ročníků soutěže Startup roku patří například web Bezrealitky.cz, služba Mujinstruktor, projekt Easy Parking – bezobslužné parkovací řešení pro prostorově omezené budovy. Loni si hlavní cenu odnesl Vladimír Kazlovich se svým online projektem Print365 na tisk a výrobu propagačních předmětů pro firmy a drobné podnikatele.