Hlavní navigace

Odstartoval Playtvak.cz, konkurence internetové televize Stream.cz od Mafry

Jan Potůček

Cílení na stejné publikum jako Stream.cz je zjevné, Playtvak.cz rovněž angažoval známé televizní tváře. Pravidelný pořad na něm mají i Richard Genzer s Michalem Suchánkem.

Doba čtení: 1 minuta

Velkou letní party pod širým nebem na pražské náplavce odstartovalo v neděli odpoledne vydavatelství Mafra projekt svého videoportálu Playtvak.cz. Web, který se tematicky velmi podobá internetové televizi Stream.cz od největšího českého portálu Seznam.cz, má Mafře zajistit větší příjmy z videoreklamy na internetu, což je momentálně nejúspěšnější reklamní formát na webu. Zároveň může skýtat zajímavé synergie s hudebními kanály Óčko, které Mafra provozuje. Štěpán Košík, předseda představenstva vydavatelství, jež patří do koncernu Agrofert Adreje Babiše, už potvrdil, že Playtvak.cz bude využívat nové televizní studio Óčka v pražském Anděl Media Centru.

K TÉMATU: Konkurence Stream.cz od iDnesu se bude jmenovat Playtvak.cz. Už má i logo

Playtvak.cz nabízí celou řadu autorských pořadů. Klasické televizní diváky se bude snažit oslovit bavičské duo Michal Suchánek a Richard Genzer, kteří naposledy působili v zábavném pořadu Partička na Primě. Nyní připravují pořad „Co by bylo kdyby…“. Populární Kanceláři Blaník od Stream.cz se bude chtít vyrovnat sitcom Muž v hajzlu s hercem Jiřím Kohoutem z pražského divadla La Putyka. Z vážnějších formátů se objevuje týdeník Pořad od Luďka Staňka, který bude provázet novinkami z televizní a internetové branže. Obdobně pak bude Lukáš Vychopeň ve formátu FBWTFLV představovat novinky z Facebooku.


Screenshot: DigiZone.cz

Playtvak.cz se hodně podobá internetové televizi Stream.cz od Seznamu

Mezi autory videí na portálu Playtvak.cz se objeví i celá řada známých youtuberů, denně zde bude vycházet jeden vlog známé osobnosti, například snowboardistky Evy Samkové nebo rappera Lipa. S vlastním pořadem přichází i autorka MamaLifestyle, která dříve na YouTube zveřejňovala videa o svém těhotenství. Playtvak.cz tak bude konkurovat celé řadě existujících projektů, počínaje YouTube a Stream.cz přes lifestylové weby z rodiny iPrima.cz a Nova.cz a konče menšími zábavnými videoportály.

Našli jste v článku chybu?