Hlavní navigace

Odstartoval Playtvak.cz, konkurence internetové televize Stream.cz od Mafry

22. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cílení na stejné publikum jako Stream.cz je zjevné, Playtvak.cz rovněž angažoval známé televizní tváře. Pravidelný pořad na něm mají i Richard Genzer s Michalem Suchánkem.

Velkou letní party pod širým nebem na pražské náplavce odstartovalo v neděli odpoledne vydavatelství Mafra projekt svého videoportálu Playtvak.cz. Web, který se tematicky velmi podobá internetové televizi Stream.cz od největšího českého portálu Seznam.cz, má Mafře zajistit větší příjmy z videoreklamy na internetu, což je momentálně nejúspěšnější reklamní formát na webu. Zároveň může skýtat zajímavé synergie s hudebními kanály Óčko, které Mafra provozuje. Štěpán Košík, předseda představenstva vydavatelství, jež patří do koncernu Agrofert Adreje Babiše, už potvrdil, že Playtvak.cz bude využívat nové televizní studio Óčka v pražském Anděl Media Centru.

K TÉMATU: Konkurence Stream.cz od iDnesu se bude jmenovat Playtvak.cz. Už má i logo

ebf - tip do článku - debata

Playtvak.cz nabízí celou řadu autorských pořadů. Klasické televizní diváky se bude snažit oslovit bavičské duo Michal Suchánek a Richard Genzer, kteří naposledy působili v zábavném pořadu Partička na Primě. Nyní připravují pořad „Co by bylo kdyby…“. Populární Kanceláři Blaník od Stream.cz se bude chtít vyrovnat sitcom Muž v hajzlu s hercem Jiřím Kohoutem z pražského divadla La Putyka. Z vážnějších formátů se objevuje týdeník Pořad od Luďka Staňka, který bude provázet novinkami z televizní a internetové branže. Obdobně pak bude Lukáš Vychopeň ve formátu FBWTFLV představovat novinky z Facebooku.


Screenshot: DigiZone.cz

Playtvak.cz se hodně podobá internetové televizi Stream.cz od Seznamu

Mezi autory videí na portálu Playtvak.cz se objeví i celá řada známých youtuberů, denně zde bude vycházet jeden vlog známé osobnosti, například snowboardistky Evy Samkové nebo rappera Lipa. S vlastním pořadem přichází i autorka MamaLifestyle, která dříve na YouTube zveřejňovala videa o svém těhotenství. Playtvak.cz tak bude konkurovat celé řadě existujících projektů, počínaje YouTube a Stream.cz přes lifestylové weby z rodiny iPrima.cz a Nova.cz a konče menšími zábavnými videoportály.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).