Hlavní navigace

Odstartoval Sport 2 HD, freeSAT ho zařadil do nabídky s předstihem

22. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor zařadil program na stejnou frekvenci jako oba Eurosporty ve vysokém rozlišení. Klienti s boxem od operátora program najdou v nabídce automaticky, ostatní si ho musí naladit.

Už včera v odpoledních hodinách se v nabídce satelitního operátora freeSAT by UPC Direct, jehož provozovatelem je lucemburská společnost UPC DTH, objevila česko-slovenská verze kanálu Sport 2 ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Stanice přitom oficiálně vstupuje do nabídky služby až dnes. V době psaní textu byla programová pozice pojmenována jako Test, avšak už byl vysílán klasicky programový průvodce (EPG). Obrazová kvalita stanice je velice dobrá a pohybuje se okolo 12 Mbps.

K TÉMATU: freeSAT zařadí jako první operátor u nás do nabídky Sport 2 v HD rozlišení

Sport 2 HD vysílá na stejné frekvenci jako oba Eurosporty ve vysokém rozlišení, které jsou určeny kromě maďarského a rumunského trhu i pro ten náš. Na témže kmitočtu je také HD verze maďarského kanálu RTL Klub. Těší nás, že můžeme posílit naši sestavu freeSAT HD o další kvalitní kanál, na kterém budeme vysílat místní oblíbené sporty, jako například hokej, a také mezinárodní sportovní akce, například zápasy španělské ligy, uvedl při příležitosti zařazení stanice regionální manažer operátora Jiří Kraval.

ČTĚTE TAKÉ: Kabelový a satelitní Sport 2 zahájí v pátek 22. února HD vysílání. Začne tenisem

MM socky3

Sport2 HD bude pro zákazníky se set-top-boxy od společnosti UPC DTH k dispozici na pozici 124, přičemž přijímač si kanál naladí automaticky. Zákazníci s vlastním zařízením musí nastavit parametry manuálně. Uvádíme je hned pod touto zprávou. V obou případech musí mít zákazník aktivovanou službu freeSAT HD. V současné době má operátor v nabídce 14 programů ve vysokém rozlišení. Jako jediný má v nabídce například Animal Planet HD, ale chybí mu například HD verze tematického veřejnoprávního kanálu ČT Sport.

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 12034/V, SR 30000, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK, kódování Irdeto 2, CryptoWorks a Nagravision 3

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.