Hlavní navigace

Odstartovalo Kultradio, potěší především milovníky kvalitní muziky

13. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice má pro posluchače připravené také tematické večery. Na pátek má připravený od 20 hodin blok určený výhradně hudbě z devadesátých let.

V pondělí 12. ledna bylo v pravé poledne zahájeno vysílání nové digitální rozhlasové stanice Kultradio z Bavorska. K distribuci je jak na internetu prostřednictvím adresy http://www.kultradio.fm/webplayer/, tak i v rámci nabídky DAB+ multiplexu našich západních sousedů na kanálu 12D. Zájemci se mohou podívat také do studia tematického programu. Pozemní cestou ho tak mohou naladit posluchači především v západních Čechách, kam zasahuje signál DAB z Bavorska. Jak již z názvu stanice vyplývá, stanice se chce zaměřit na kultovní hity především od 60. do 80. let doplněné o hudbu od 90. let až po začátek milenia.

cif - debata 2

K TÉMATU: Kultradio.fm vstoupilo do nabídky digitálního rozhlasu, signálem pokrývá i část Čech

Stanice má pro posluchače připravené také tematické večery. Každé pondělí po 19. hodině nabídne Jukebox, v rámci něhož zabrousí až do let padesátých. Nezazní však hudba mladší než jsou léta šedesátá. Na úterní večer je pro změnu připraven blok „Made in Germany“, v rámci něhož zazní skladby od výhradně německo-jazyčných interpretů. Mladší ročníky potěší hudba let devadesátých, kterou bude hrát Kultradio výhradně v pátek po 20. hodině. Tým nové rozhlasové stanice bude vyrážet také za svými posluchači. V rámci bloku Kultradio Live se mohou obyvatelé Bavorska těšit na přenosy z veletrhů i různých kulturních akcí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).