Hlavní navigace

OECD: průměrný uživatel mobilu platí nejvíce v USA

Jiří Macich ml.

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) přišla s tvrzením, že měsíční útrata průměrného zákazníka mobilních operátorů je v České republice čtvrtá nejvyšší ze všech třiceti zemí, které jsou jejími členy. OECD ve svém žebříčku zohlednila data z loňského roku a za průměrného zákazníka počítá člověka, který ročně uskuteční 780 volání a pošle 600 krátkých textových zpráv. Takový člověk v České republice podle OECD loni měsíčně v průměru svému mobilnímu operátorovi zaplatil zhruba 40…

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) přišla s tvrzením, že měsíční útrata průměrného zákazníka mobilních operátorů je v České republice čtvrtá nejvyšší ze všech třiceti zemí, které jsou jejími členy. OECD ve svém žebříčku zohlednila data z loňského roku a za průměrného zákazníka počítá člověka, který ročně uskuteční 780 volání a pošle 600 krátkých textových zpráv. Takový člověk v České republice podle OECD loni měsíčně v průměru svému mobilnímu operátorovi zaplatil zhruba 40 dolarů.

Nejméně by popsaný zákazník podle OECD zaplatil ve Finsku nebo Nizozemsku. V obou zemích by měsíčně utratil pouze 11 dolarů. To naopak ve Spojených státech by musel do kapsy zalovit podstatně hlouběji a to pro 53 dolarů každý měsíc. OECD navíc konstatuje, že na tržbách mobilních operátorů není hospodářská krize až tak patrná. Lidé se svých mobilních telefonů nevzdávají. Mnoho z nás má dvouleté smlouvy a nemůže od nich jen tak odejít, uvedl Taylor Reynolds, ekonom z OECD. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
14. 8. 2009 12:12
rs (neregistrovaný)
Vychází mi z toho, že 780 hovorů a 600 SMS "průměrného zákazníka) v české republice stojí(? - moc nevolám nevím) cca 800Kč, ale klidně by mohlo stát také 220Kč (Finsko). Služby českých operátorů jsou tedy 4x dražší než by mohly být... je to tak?
14. 8. 2009 7:53
stoural (neregistrovaný)
Pry zaznamenavaji opacny trend a vyse utraty za mobilni telefon u nich klesa. To je ale krava co? Vyse utraty nesouvisi s tim, ze u nas je telefonovani predrazene :))