Hlavní navigace

Office 14 i pro Windows XP, ale na webu s bannery

4. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již nějaký čas se vedou diskuze, jestli Microsoft kancelářský balík Office 14 připraví i pro Windows XP. Nedávno totiž Steve Ballmer uvedl, že nová verze kancelářského balíku Microsoftu vyjde až v roce 2010 a v té době už vedle Windows Vista budou na trhu velmi pravděpodobně i Windows 7. Chris Capossela, viceprezident Microsoftu pro Business Software, však uživatele Windows XP uklidnil: Office 14 tento systém ještě podporovat bude. Při jeho tržním podílu se tomu ani nelze divit. (Business…

Již nějaký čas se vedou diskuze, jestli Microsoft kancelářský balík Office 14 připraví i pro Windows XP. Nedávno totiž Steve Ballmer uvedl, že nová verze kancelářského balíku Microsoftu vyjde až v roce 2010 a v té době už vedle Windows Vista budou na trhu velmi pravděpodobně i Windows 7. Chris Capossela, viceprezident Microsoftu pro Business Software, však uživatele Windows XP uklidnil: Office 14 tento systém ještě podporovat bude. Při jeho tržním podílu se tomu ani nelze divit. (Business Insider)

Microsoft zároveň potvrdil, že již dříve avizovaná webová verze Office bude i s reklamními bannery resp. má vydělávat na reklamě. Jedním z důvodů je kompenzace ztrát souvisejících se softwarovým pirátstvím. Steve Ballmer tvrdí, že nelegální kopie Office používá více lidí než bezplatné alternativy OpenOffice.org nebo Google Docs. Teze a plány o obchodním modelu webové verze Office se již několikrát změnily a pořád není ještě úplně jasné a jisté, jestli verze s reklamou bude jinak zcela zdarma, nebo jestli bude jen pro koncové uživatele, kteří si koupí krabicovou verzi, jak Microsoft původně plánoval. (All About Microsoft)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.