Hlavní navigace

Office 2010: nejlevněji krabicové balení za 149 dolarů

7. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft využil CES 2010 i k prezentování cen nové kancelářské sady Office 2010, která se momentálně veřejně testuje a na trh by měla přijít nejpozději do konce prvního pololetí. Za edici Home Student (tj. Excel, Word, PowerPoint a OneNote) v krabicovém balení zákazníci zaplatí 149 dolarů. Nadále platí, že licenčně je tato edice omezena jen na použití v domácnostech nebo na počítačích studentů, které nejsou využívány pro komerční účely. Instalovat ji ale lze až na tři počítače současně. Za…

Microsoft využil CES 2010 i k prezen­tování cen nové kancelářské sady Office 2010, která se momentálně veřejně testuje a na trh by měla přijít nejpozději do konce prvního pololetí. Za edici Home Student (tj. Excel, Word, PowerPoint a OneNote) v krabicovém balení zákazníci zaplatí 149 dolarů. Nadále platí, že licenčně je tato edice omezena jen na použití v domácnostech nebo na počítačích studentů, které nejsou využívány pro komerční účely. Instalovat ji ale lze až na tři počítače současně. Za edici Home and Business, která už logicky takové omezení nemá a navíc obsahuje ještě Outlook 2010, zákazníci v krabicové verze s licencí pro jeden počítač zaplatí 279 dolarů. Edice Professional obsahující navíc Publisher a Access vyjde v krabicovém balení na 499 dolarů.

Nadále platí, že edice Starter (s osekanou verzí textového editoru Word a tabulkového kalkulátoru Excel) bude poskytována zdarma, ovšem na oplátku budou muset uživatelé trpět vkládanou reklamu. U výše zmiňovaných edic Microsoft plánuje také online prodej bez fyzických médií, kde zákazníci zaplatí o 30 až 70 dolarů méně. Takto pořízené edice Home and Business a Professional půjde nainstalovat na dva počítače. Edici Home Student však jen na jeden počítač, namísto tří při koupi krabicového balení (sleva přitom dělá jen třicet dolarů). Microsoft se také pochlubil, že veřejná betaverze má už přes dva miliony uživatelů, kteří ji aktivně používají. Denně je zaznamenáváno dalších 40 000 stažení. (Windows IT Pro)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).