Hlavní navigace

Office 2010 vůbec poprvé v edici Starter

9. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft poodhalil další novinky, které chystá v souvislosti s kancelářskou sadou Office 2010. Jednou z těchto novinek bude edice Starter, se kterou se budou moci v brzkém budoucnu setkávat uživatelé na některých počítačích určených menším firmám a domácnostem, na nichž bude předinstalována. Součástí této nové edice, která je koncipována jako náhrada za Microsoft Works, budou funkčně omezené verze textového editoru Word a tabulkového kalkulátoru Excel. Půjde vlastně o takovou demoverzi,…

Microsoft poodhalil další novinky, které chystá v souvislosti s kancelářskou sadou Office 2010. Jednou z těchto novinek bude edice Starter, se kterou se budou moci v brzkém budoucnu setkávat uživatelé na některých počítačích určených menším firmám a domácnostem, na nichž bude předinstalována. Součástí této nové edice, která je koncipována jako náhrada za Microsoft Works, budou funkčně omezené verze textového editoru Word a tabulkového kalkulátoru Excel. Půjde vlastně o takovou demoverzi, protože nabídne jen základní funkce. Pokud si uživatel otevře dokument nebo tabulku využívající některé z pokročilejších funkcí, tak zobrazení dat proběhně korektně. Ovšem při pokusu o jejich úpravu se zobrazí informace o omezeních edice Starter spolu s nabídkou na pořízení některé z placených edic. Navíc se má v rozhraní Office 2010 Starter zobrazovat reklama.

Microsoft chce také zjednodušit nasazování Office 2010. Přichází tedy s kartičkou s instalačním klíčem pro uživatele, kteří si pořídí nové PC s předinstalovaným bitovým obrazem Office 2010, z něhož bude možné spustit časově omezenou zkušební verzi kancelářské sady Microsoftu. Prostřednictvím zmíněné karty, kterou půjde zakoupit v obchodě či na Internetu, pak uživatelé mohou převést zkušební verzi na plnou verzi vybrané edice Office 2010. U počítačů bez bitového obrazu Office 2010 počítá Microsoft se zkušební verzí click-to-run, kterou nabídne na svých webových stránkách. Nová stahovací technologie Klikni a spusť má snížit čas potřebný ke stažení a instalaci sady Office 2010 přibližně o 90 procent a zároveň se postará o instalaci potřebných záplat. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.