Hlavní navigace

OLED televizor Sony KD-55A1 zná svou evropskou cenu i termín uvedení

13. 4. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Sony
UVNITŘ I VIDEO – Unikátní podstavec, obrazovka OLED nevyžadující podsvícení a zejména zvukový systém vyzařující přes obrazovku. Předobjednávky se přijímají i u nás.

O televizoru jsme vás informovali už několikrát. Zatím se ale nepodařilo zjistit, jak pracuje údajně převratná zvuková technologie Acoustic Surface využívající plochy obrazovky. Televizor tak nemá mít klasické reproduktory, až na subwoofer ukrytý v opěrce (podstavci), která zároveň poslouží i pro skryté vedení kabelů. I přes podstavec à la stan je však možné televizor instalovat na stěnu.

Objevují se i informace o podpoře HDR, a to dokonce ve třech standardech: HDR10, televizní HLG i kino systém Dolby Vision. Televizor je postaven kolem operačního systému Android TV, v případě aplikací mluví tisková zpráva zejména o celosvětově působících Amazon Prime Videu a Netflixu.

NAPSALI JSME: Jaké budou televizory Sony pro sezónu 2017/18

Test LCD televizoru Sony KD-55XD7005

Veletrh CES 2017: OLED bez reproduktorů

Televizory řady A1 se budou nabízet ve dvou velikostech a na evropském trhu mají být ke koupi od května.

Sony KD-55A1 s úhlopříčkou 139 cm (54,6") se bude prodávat za 114 999 Kč, Sony KD-65A1 o velikosti 64,5" (164 cm) přijde na 157 379 Kč.

MMF tip early

Jen pro připomenutí: Sony přišel na trh s televizory OLED již v roce 2007, tedy před deseti lety, a XEL-1 o úhlopříčce 28 cm (11") byl ve své době velmi významným počinem. Posléze ale obrazovky OLED, jako i prakticky všichni další výrobci, opustil.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).