Hlavní navigace

Olga Sommerová je novou předsedkyní Filmového a televizního svazu

16. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

FITES se chce zaměřit na prosazení změnu způsobu volby členů Rady České televize a Rady Českého rozhlasu.

Novou předsedkyní Filmového a televizního svazu (FITES) se stala dokumentaristka Olga Sommerová, dosavadní místopředsedkyně této profesní organizace filmařů a producentů televizních pořadů. V pátek 13. dubna ji zvolil výkonný výbor svazu, který vzešel ze čtvrteční valné hromady FITES. Sommerová přebírá vedení organizace po dokumentaristovi Martinu Skybovi, který byl předsedou do loňského června, kdy se funkce vzdal ze zdravotních důvodů.

K TÉMATU: FITES zvažuje, že na protest nikoho nenominuje do Rady ČT

MM socky3

FITES až do minulého týdne vedli tři místopředsedové. Kromě Sommerové výkonný výbor FITES zvolil i dva místopředsedy svazu: Ivana Biela a Martina Vadase. Organizace se chce nyní soustředit na prosazení změny volby členů rad veřejnoprávních médií, do nichž se jí nedaří prosadit své zástupce.

„Tyto volby jsou dlouhodobě spjaty s výraznými politickými tlaky, a FITES spolu s partnerskou profesní organizací ARAS, Inventurou demokracie a PEN klubem v loňském roce usiloval o nastolení systému, který je běžný v evropských zemích. FITES bude také diskutovat s Ministerstvem kultury o profesních a morálních kritériích výběru členů rady Fondu kinematografie, i transparentnosti jejich rozhodování,“ uvedl FITES na svém webu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.