Hlavní navigace

Olympiádě přizpůsobí vysílací schéma také ČRo 1 - Radiožurnál

Na největší sportovní svátek letošního roku, olympijské hry v Pekingu, se připravuje nejenom veřejnoprávní televize, ale také rozhlas. Aktuální výsledky jednotlivých disciplín budou od 9. do 24. srpna na programu ČRo 1 – Radiožurnálu každou hodinu, místy se intervaly zkrátí. V případě, že bude někdo z českých reprezentantů bojovat o medaili, poběží přímá reportáž z jeho závodu. Ty nejnovější informace a výsledky uslyší posluchači pravidelně každou hodinu, řekl dnes vedoucí týmu reportérů v Číně Petr Souček.

Předběžné schéma vysílání Radiožurnálu se bude den co den měnit podle aktuálního dění. Program budeme aktuálně měnit zejména podle postupu českých reprezentantů do finále, dodal Souček. Radiožurnál odvysílá v přímém přenosu buď celý závod, nebo jen pokusy našich sportovců a případně i těch, kteří rozhodnou o konečném výsledku. V pátek 8. srpna začne na Radiožurnálu rozsáhlé olympijské vysílání přímými vstupy ze slavnostního zahájení.

Zákulisní postřehy z ceremoniálu si bude možné poslechnout hned druhý den v rubrice Olympijský deník od pondělí do neděle v 7:20 a v pořadu Zápisník zahraničních zpravodajů, který se vysílá v sobotu a v neděli v 10:06, sdělila dnes prostřednictvím tiskové zprávy Nicole TobiškováČeského rozhlasu. Radiožurnál pak naváže vysílacím schématem speciálně vytvořeným pro celé období olympiády v Pekingu. Do programu se dostane každý den v 15:20 také pořad Osobnost her.

Našli jste v článku chybu?