Hlavní navigace

OneNote je nyní kompletně zdarma

Jiří Macich ml.

Microsoft zpřístupnil k bezplatnému stažení program OneNote určený ke správě poznámek. Kromě uvolnění verze pro Windows 7 a vyšší vydal také verzí pro konkurenční platformu OS X.

Microsoft zpřístupnil k bezplatnému užití program OneNote, který slouží pro správu poznámek. Zároveň uvedl jeho premiérovou verzi pro OS X. Redmondští tak zřejmě chtějí konkurovat službám a produktům jako je třeba Evernote. Dosud byl desktopový program OneNote výhradně součástí zpoplatněné kancelářské sady Microsoft Office.

Marcom

Již delší dobu je však podstatná část řešení OneNote k dispozici zdarma. Jmenovitě nedávno aktualizovaná dotyková aplikace pro Windows 8 či vyšší a Windows RT, mobilní aplikace pro Androidpro iOS a v neposlední řadě webová verze OneNote z Office Online (dříve Office Web Apps). Poznámky a další data lze synchronizovat přes OneDrive (dříve SkyDrive).

Program OneNote se poprvé objevil v sadě Office 2003. S výjimkou Office 2007 byl od svého uvedení součástí všech edic jednotlivých verzí kancelářské sady od Microsoftu. Nyní lze zdarma stahovat samostatný desktopový program OneNote pro Windows 7 a vyšší. Verze pro OS X je k dispozici v Mac App Store pro OS X 10.9 a vyšší

Našli jste v článku chybu?
10. 4. 2014 15:55
total (neregistrovaný)

Take jsem si stahl onenote verzi zdarma a vkladat soubory mi nejdou, tak jak pise Pierre, tj. tlacitka "soubor jako priloha" a "nova/existujici excelova tabulka"

Zvlastni, ze nikde v clancich jsem nanarazil na zminku, ze tato funkce neni podporovana ve verzi zdarma.

Je to zvlastni, tato funkce je podle me docela dulezita, zda se ze tato verze je osekana vice nez se pise...

Je to opravdu tak?

Na toto tema jsem nasel pouze: http://bit.ly/1qkNDuE

5. 4. 2014 20:01
Pavel (neregistrovaný)

Kam byste chtěl poznámky z OneNote ukládat, když ne do cloudu? OneNoie chápu jako sdílený poznámkový blok pro používání na více zařízeních , ukládání dat jinam než na server tedy nemá smysl. Taková lepší a propracovanější obdoba EverNote ( ten také ukládá data na server, navíc desktopová aplikace je strašná)