Hlavní navigace

Opakovač multiplexu 1 a 2 ve Velkých Karlovicích čeká přeladění

23. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zlepšení televizního signálu by se měli diváci dočkat v údolí Vsetínské Bečvy a v okolí obcí Karolinka a Velké Karlovice.

České Radiokomunikace se rozhodly z důvodu lepšího pokrytí přeladit digitální opakovač programů České televize a komerčních stanic Nova, Nova Cinema, Prima family, Prima Cool a TV Barrandov ve Velkých Karlovicích. U multiplexu 1 dojde k přeladění z kanálu 54 na kanálech 36, u sítě 2 z kanálu 37 na kanál 53. Dnes o tom informoval tiskový mluvčí operátora Kamil Chalupa. Diváci by tak měli pozorovat zlepšení signálu v údolí Vsetínské Bečvy a v okolí obcí Karolinka a Velké Karlovice.

Přeladění na nové vysílací kanály může od diváků vyžadovat aktivaci ladění programů na jejich set-top boxech či TV přijímačích vybavených DVB-T tunerem v těch případech, kdy si nový program přijímač nenaladí automaticky sám, dodal mluvčí Českých Radiokomunikací Kamil Chalupa.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.