Hlavní navigace

Opera 10.10 Beta: vyzkoušejte si službu Opera Unite

14. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po několika testovacích buildech vyšla první regulérní betaverze prohlížeče Opera 10.10. Není tajemstvím, že hlavní novinkou v Opeře 10.10 bude funkce/služba Opera Unite, což je integrovaný webový server pro spouštění různých webových aplikací přímo na uživatelově počítači, ovšem s dostupností z Internetu. S betaverzí si konkrétně uživatelé mohou vyzkoušet aplikace pro vytvoření webové fotogalerie, živou komunikaci s přáteli, online sdílení souborů, streamování vlastní hudební sbírky nebo…

Po několika testovacích buildech vyšla první regulérní betaverze prohlížeče Opera 10.10. Není tajemstvím, že hlavní novinkou v Opeře 10.10 bude funkce/služba Opera Unite, což je integrovaný webový server pro spouštění různých webových aplikací přímo na uživatelově počítači, ovšem s dostupností z Internetu. S betaverzí si konkrétně uživatelé mohou vyzkoušet aplikace pro vytvoření webové fotogalerie, živou komunikaci s přáteli, online sdílení souborů, streamování vlastní hudební sbírky nebo sdílení vzkazů na dveřích virtuální ledničky.

Otázkou je, jestli má toto všechno cenu spouštět na straně uživatele i se všemi omezeními, které to přináší, když existuje řada klasických webových aplikací neodkázaných třeba na pomalý upload u asymetrických připojení. Eventuálně s dostupností neomezenou nespuštěným počítačem. Uvidíme, jestli se Opera Unite uchytí. Každopádně vyzkoušet si ji můžete v betaverzi Opery 10.10 dostupné pro Windows, Linux i Mac, která oproti předchozímu testovacímu buildu hlavně upravuje některé lokalizace. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.