Hlavní navigace

Opera 10.50 Beta pro MS Windows s dlouhým seznamem novinek

Jiří Macich ml.

Vyšla první betaverze prohlížeče Opera 10.50 pro MS Windows. Zájemci si díky ní mohou vyzkoušet již dříve avizované funkce, které se objevovaly i v předchozích uvolněných vývojových buildech. Opera 10.50 Beta má nový engine Carakan pro zpracování kódu v jazyce JavaScript. K posílení výkonu by měla přispět i grafická knihovna VEGA, která se nyní stará o veškerý grafický výstup prohlížeče, nikoliv již pouze o SVG grafiku. Jádro Presto 2.5 podporuje mj. značku video z HTML 5 a některé novinky z…

Vyšla první betaverze prohlížeče Opera 10.50 pro MS Windows. Zájemci si díky ní mohou vyzkoušet již dříve avizované funkce, které se objevovaly i v předchozích uvolněných vývojových buildech. Opera 10.50 Beta má nový engine Carakan pro zpracování kódu v jazyce JavaScript. K posílení výkonu by měla přispět i grafická knihovna VEGA, která se nyní stará o veškerý grafický výstup prohlížeče, nikoliv již pouze o SVG grafiku. Jádro Presto 2.5 podporuje mj. značku video z HTML 5 a některé novinky z CSS 3 (přechody, 2D transformaci). Vylepšena by také měla být podpora značky canvas z HTML 5 a SVG grafiky.

Uživatele Windows 7 by mohlo zajímat zohlednění funkcí Aero Peek a Aero Glass spolu s doplněním podpory pro tzv. jumplisty na novém hlavním panelu systému. Opera 10.50 přichází s konceptem Widgets for desktop. Widgety je tedy nově možné spouštět nezávisle na prohlížeči (třeba přes zástupce na ploše nebo v hlavní systémové nabídce). Běží v samostatném procesu a pozměněn byl i způsob jejich instalace. Dále bylo předěláno hlavní menu prohlížeče, doplněn režim anonymního surfování a došlo i k odstranění otravných modálních oken. Jejich funkci nahrazují informační lišty.

Našli jste v článku chybu?
15. 2. 2010 18:12
MSIE8 (neregistrovaný)
SW jsem napsal spousty, a chyby, jako že se objeví vždycky, a hodně, jsem pokaždý opravil, narozdíl od neschopů z vývoje MSIE, kteří je, možná, jak sami říkají, opravěj až v řadě 9.0.
15. 2. 2010 17:11
MSIE8 (neregistrovaný)
Navíc zabugovanej, a opravovat se nebude, protože tým IE je zcela neschopnej. http://connect.microsoft.com/IE/feedback/details/362142/event-offsetx-event-offsety-are-mouse-coordinates-relative-to-padding-box-of-target-node-not-relative-to-content-box-of-target-node http://code.google.com/p/gmaps-api-issues/issues/detail?id=1055