Hlavní navigace

Opera 10.52 opět pro Windows, Linux a Mac současně

29. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Opera Software už dlouhá léta sází na multiplatformnost, což je také jedno z tradičních témat marketingu této norské softwarové společnosti. Navzdory tomu Opera 10.50 vyšla jen pro MS Windows a ani s nedávno uvolněnou opravnou Operou 10.51 se nedočkali uživatelé preferující Linux nebo Mac. Opera Software přiznává, že v posledních měsících bylo prioritou dokončení prohlížeče Opera 10.50 pro MS Windows. Zlí jazykové říkají, že to bylo kvůli ballot screen, přičemž spěch se projevil na řadě chyb v…

Opera Software už dlouhá léta sází na multiplatformnost, což je také jedno z tradičních témat marketingu této norské softwarové společnosti. Navzdory tomu Opera 10.50 vyšla jen pro MS Windows a ani s nedávno uvolněnou opravnou Operou 10.51 se nedočkali uživatelé preferující Linux nebo Mac. Opera Software přiznává, že v posledních měsících bylo prioritou dokončení prohlížeče Opera 10.50 pro MS Windows. Zlí jazykové říkají, že to bylo kvůli ballot screen, přičemž spěch se projevil na řadě chyb v ostré Opeře 10.50.

Ať už motivy byly jakékoliv, nyní vývojáři hlásí návrat k synchronnímu vývoji pro MS Windows, Linux a Mac. Vývojový build prohlížeče Opera 10.52 z konce minulého týdne je opět k dispozici pro všechny tři tradičně podporované platformy. Celý balík oprav se týká podpory widgetů, ošetřen byl také problém s nepamatováním hesel. Jedná se o testovací sestavení, které stále obsahuje známé chyby. Např. verze Mac OS X trpí nestabilitou ze strany enginu Carakan.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).