Hlavní navigace

Opera 10.52 opět pro Windows, Linux a Mac současně

Jiří Macich ml.

Opera Software už dlouhá léta sází na multiplatformnost, což je také jedno z tradičních témat marketingu této norské softwarové společnosti. Navzdory tomu Opera 10.50 vyšla jen pro MS Windows a ani s nedávno uvolněnou opravnou Operou 10.51 se nedočkali uživatelé preferující Linux nebo Mac. Opera Software přiznává, že v posledních měsících bylo prioritou dokončení prohlížeče Opera 10.50 pro MS Windows. Zlí jazykové říkají, že to bylo kvůli ballot screen, přičemž spěch se projevil na řadě chyb v…

Doba čtení: 1 minuta

Opera Software už dlouhá léta sází na multiplatformnost, což je také jedno z tradičních témat marketingu této norské softwarové společnosti. Navzdory tomu Opera 10.50 vyšla jen pro MS Windows a ani s nedávno uvolněnou opravnou Operou 10.51 se nedočkali uživatelé preferující Linux nebo Mac. Opera Software přiznává, že v posledních měsících bylo prioritou dokončení prohlížeče Opera 10.50 pro MS Windows. Zlí jazykové říkají, že to bylo kvůli ballot screen, přičemž spěch se projevil na řadě chyb v ostré Opeře 10.50.

Ať už motivy byly jakékoliv, nyní vývojáři hlásí návrat k synchronnímu vývoji pro MS Windows, Linux a Mac. Vývojový build prohlížeče Opera 10.52 z konce minulého týdne je opět k dispozici pro všechny tři tradičně podporované platformy. Celý balík oprav se týká podpory widgetů, ošetřen byl také problém s nepamatováním hesel. Jedná se o testovací sestavení, které stále obsahuje známé chyby. Např. verze Mac OS X trpí nestabilitou ze strany enginu Carakan.

Našli jste v článku chybu?