Hlavní navigace

Opera 10.54 vylepší obrazovku Speed Dial

10. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Chystaná Opera 10.54 přinese mj. úpravu designu obrazovky Speed Dial (Rychlý přístup), jejíž aktuální podoba byla některými uživateli kritizována. Zájemci si mohou stáhnout testovací build dostupný tentokrát jak pro MS Windows, tak pro Mac OS X a Linux. Upravená obrazovka Speed Dial v tomto buildu má nové výchozí pozadí a zřetelnější ohraničení jednotlivých tlačítek. Volby Co je Rychlý přístup a Nastavit Rychlý přístup nyní mají také design klasických tlačítek. Dříve vypadaly jako odkazy, což…

Chystaná Opera 10.54 přinese mj. úpravu designu obrazovky Speed Dial (Rychlý přístup), jejíž aktuální podoba byla některými uživateli kritizována. Zájemci si mohou stáhnout testovací build dostupný tentokrát jak pro MS Windows, tak pro Mac OS X a Linux. Upravená obrazovka Speed Dial v tomto buildu má nové výchozí pozadí a zřetelnější ohraničení jednotlivých tlačítek. Volby Co je Rychlý přístup a Nastavit Rychlý přístup nyní mají také design klasických tlačítek. Dříve vypadaly jako odkazy, což mohlo být pro některé uživatele matoucí.

Na tlačítkách jednotlivých stránek se číslo přesunulo z levého horního rohu dolů vedle popisku stránky, takže by nyní nemělo docházet k překrývání náhledu. Křížek pro smazání dané stránky ze Speed Dial se nyní zobrazuje jen při najetí myši na konkrétní tlačítko. Změny si můžete prohlédnout na našich screenshotech z ostré verze 10.53 a z testovacího buildu verze 10.54. Nová Opera 10.54 dále nabídne posílení výkonu a opravu chyb.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.