Hlavní navigace

Opera 10.5x pro Linux je mrtvá, ať žije Opera 10.60

7. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Když se řekne Opera 10.5×, uživateli Linuxu se zřejmě vybaví měsíce čekání na verzi, kterou už lidé s MS Windows nebo Mac OS X mají k dispozici. Teď se ukázalo, že se nakonec očekávané verze vůbec uživatelé Linuxu nedočkají a přijde rovnou verze 10.60. Zdá se ale, že se čekání vyplácí, protože přijde celá řada příjemných novinek a změn. Podrobněji se jim věnuje dnešní článek Opera 10.5× je mrtvá, ať žije Opera 10.60 z našeho sesterského serveru Root.cz. Aktuální Operu 10.53 pro MS Windows si…

Když se řekne Opera 10.5×, uživateli Linuxu se zřejmě vybaví měsíce čekání na verzi, kterou už lidé s MS Windows nebo Mac OS X mají k dispozici. Teď se ukázalo, že se nakonec očekávané verze vůbec uživatelé Linuxu nedočkají a přijde rovnou verze 10.60. Zdá se ale, že se čekání vyplácí, protože přijde celá řada příjemných novinek a změn. Podrobněji se jim věnuje dnešní článek Opera 10.5× je mrtvá, ať žije Opera 10.60 z našeho sesterského serveru Root.cz. Aktuální Operu 10.53 pro MS Windows si pak zájemci mohou stáhnout i ze Slunečnice.cz.

Vývojáři Opery na chvíli svůj stroj schovali do pomyslné garáže a pracovali na některých jeho velmi zajímavých vlastnostech. Přestože jsme si museli (a ještě musíme) na novou verzi počkat, myslím, že se nám čekání vyplácí. Výrazné zrychlení, nový vzhled, zmenšení závislostí, čistý design, to jsou vlastnosti, které možná Opeře získají další uživatele, píše z pohledu uživatele Linuxu v odkazovaném článku Petr Krčmář.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).