Hlavní navigace

Opera 10.60: WebM, Geolocation API a Bing

15. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam novinek, které nabídne prohlížeč Opera 10.60, se začíná vykreslovat. Původně nebyly oznámeny žádné velké změny snad kromě předělané obrazovky Speed Dial a konečně i podpory pro Linux. Vývojový build z úvodu týdne však přináší některé zajímavé nové prvky. Jako dobrou zprávu lze hodnotit začlenění podpory pro WebM, se kterou se dosud experimentovalo odděleně. Opera Software tak kráčí stejnou cestou jako Mozilla Corporation, protože i v případě Mozilla Firefoxu se nejdříve s podporou pro…

Seznam novinek, které nabídne prohlížeč Opera 10.60, se začíná vykreslovat. Původně nebyly oznámeny žádné velké změny snad kromě předělané obrazovky Speed Dial a konečně i podpory pro Linux. Vývojový build z úvodu týdne však přináší některé zajímavé nové prvky. Jako dobrou zprávu lze hodnotit začlenění podpory pro WebM, se kterou se dosud experimentovalo odděleně. Opera Software tak kráčí stejnou cestou jako Mozilla Corporation, protože i v případě Mozilla Firefoxu se nejdříve s podporou pro WebM experimentovalo odděleně a nedávno se jeho podpora stala součástí hlavní vývojové větve.

Dále Opera 10.60 nabídne podporu pro Geolocation API, která se pozvolně už zabydlela ve většině konkurenčních prohlížečů (nejnověji v Safari 5). Vývojáře potěší zřejmě i podpora Web Workers nebo podpora offline webových aplikací dle HTML 5. K té se mimochodem kloní i Google, který tak utlumil práce na své technologii Google Gears a budoucnost webových aplikací v offline režimu vidí právě v HTML 5. Zmiňovaný vývojový build Opery 10.60 také přinesl aktualizaci podpory pro Cross-Document Messaging a vyhledávač Bing jako výchozí na stránce Speed Dial. (Opera Desktop Team)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).