Hlavní navigace

Opera 10 vsadí na multiplatformnost

Jiří Macich ml.

Do souboje s Internet Explorerem 7 půjde Opera 10 s multiplatformností jako s hlavním heslem, kterému nemůže Microsoft konkurovat. Vize je taková, aby Opera 10 shodně fungovala nejen pod více operačními systémy jako nyní, ale i na různých zařízeních včetně herní konzole Nintendo DS. Z Opery 10 se díky uvolnění některých nástrojů má stát platforma pro vývoj webových aplikací na základě webových standardů.

Do souboje s Internet Explorerem 7 půjde Opera 10 s multiplat­formností jako s hlavním heslem, kterému nemůže Microsoft konkurovat. Vize je taková, aby Opera 10 shodně fungovala nejen pod více operačními systémy jako nyní, ale i na různých zařízeních včetně herní konzole Nintendo DS.

Z Opery 10 se díky uvolnění některých nástrojů má stát platforma pro vývoj webových aplikací na základě webových standardů.

Na Operu 10 si však budeme muset ještě nějaký čas počkat, protože datum vydání nebylo zatím oficiálně určeno. Nedávno teprve vyšla Opera 9. (ZDNet)

Našli jste v článku chybu?
1. 8. 2006 0:32
M jako Molitan (neregistrovaný)
Je asi 150 WYSIWYG Textareas - ja myslim, ze kdyby to jen trochu slo, tak by nejaka fungovala v Opere uz mnohem driv, nez se jim konecne podarilo implementovat podobnou funkcionalitu. (Samozrejme pomijim tech par, ktere jsou zalozene na FLASHi a stejne sucks.)
1. 8. 2006 0:14
M jako Molitan (neregistrovaný)
Ten prohlizec rozhodne musi AJAX podporovat, abyste jako vyvojar mohl AJAX pouzivat.