Hlavní navigace

Opera 10 vsadí na multiplatformnost

31. 7. 2006
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Do souboje s Internet Explorerem 7 půjde Opera 10 s multiplatformností jako s hlavním heslem, kterému nemůže Microsoft konkurovat. Vize je taková, aby Opera 10 shodně fungovala nejen pod více operačními systémy jako nyní, ale i na různých zařízeních včetně herní konzole Nintendo DS. Z Opery 10 se díky uvolnění některých nástrojů má stát platforma pro vývoj webových aplikací na základě webových standardů.

Do souboje s Internet Explorerem 7 půjde Opera 10 s multiplat­formností jako s hlavním heslem, kterému nemůže Microsoft konkurovat. Vize je taková, aby Opera 10 shodně fungovala nejen pod více operačními systémy jako nyní, ale i na různých zařízeních včetně herní konzole Nintendo DS.

Z Opery 10 se díky uvolnění některých nástrojů má stát platforma pro vývoj webových aplikací na základě webových standardů.

Na Operu 10 si však budeme muset ještě nějaký čas počkat, protože datum vydání nebylo zatím oficiálně určeno. Nedávno teprve vyšla Opera 9. (ZDNet)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.