Hlavní navigace

Opera Mini 5 Beta 2 nově také pro Android

11. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po uvolnění nativní verze prohlížeče Opera Mini 5 Beta 2 pro Windows Mobile přichází tato testovací verze populárního mobilního prohlížeče také pro systém Android. Uživatelé mobilu vybaveného touto otevřenou platformou si druhou betaverzi prohlížeče Opera Mini 5 mohou stáhnout přes Android Market nebo po zadání adresy http://m.opera.com/next do svého stávajícího mobilního browseru. Opera Mini 5 Beta 2 pro Android by měla mít stejné funkce jako nedávno uvolněná verze pro Windows Mobile či…

Po uvolnění nativní verze prohlížeče Opera Mini 5 Beta 2 pro Windows Mobile přichází tato testovací verze populárního mobilního prohlížeče také pro systém Android. Uživatelé mobilu vybaveného touto otevřenou platformou si druhou betaverzi prohlížeče Opera Mini 5 mohou stáhnout přes Android Market nebo po zadání adresy http://m.opera­.com/next do svého stávajícího mobilního browseru. Opera Mini 5 Beta 2 pro Android by měla mít stejné funkce jako nedávno uvolněná verze pro Windows Mobile či klasická J2ME verze. Společnost Opera Software očividně hodlá rozšířit záběr svého bezplatného mobilního prohlížeče, který byl dříve k dispozici jen v podobě J2ME aplikace.

Zaměřuje se na chytré mobily, jejichž uživatelům dříve spíše nabízela placený browser Opera Mobile (i když na některých samozřejmě fungovala i J2ME Opera Mini). Bezplatná Opera Mini ovšem u uživatelů boduje podstatně více a nemalý podíl na tom má komprese přenášených dat, která je v sítích bez mobilního broadbandu takřka neocenitelná. Aktuálně je tedy její nejnovější betaverze dostupná i v podobě pro Windows Mobile, Android a BlackBerry. Opera Software se netají ambicemi proniknout i na iPhone, ovšem tam zatím naráží na odmítavé stanovisku Applu.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.