Hlavní navigace

Opera Mini měla v říjnu 2009 již skoro čtyřicet milionů uživatelů

26. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Opera Software se po nějakém čase opět pochlubila statistikami týkajících se J2ME prohlížeče Opera Mini. Tento populární bezplatný browser pro mobilní telefony s podporou J2ME měl v říjnu 2009 téměř čtyřicet milionů uživatelů, což znamená meziroční nárůst o více než 155 procent. V říjnu tohoto roku si uživatelé skrze Operu Mini zobrazili na displeji svých mobilů 17,2 miliardy stránek. Přes sítě mobilních operátorů tak proteklo 263 milionů megabajtů. Servery, které se starají o úpravu…

Společnost Opera Software se po nějakém čase opět pochlubila statistikami týkajících se J2ME prohlížeče Opera Mini. Tento populární bezplatný browser pro mobilní telefony s podporou J2ME měl v říjnu 2009 téměř čtyřicet milionů uživatelů, což znamená meziroční nárůst o více než 155 procent. V říjnu tohoto roku si uživatelé skrze Operu Mini zobrazili na displeji svých mobilů 17,2 miliardy stránek. Přes sítě mobilních operátorů tak proteklo 263 milionů megabajtů. Servery, které se starají o úpravu stránek pro mobilní zařízení, však podle údajů společnosti Opera Software v říjnu zpracovaly 2,5 petabajtů dat. (Tisková zpráva)

Zajímavostí je ovšem také dění v Číně. Tamním uživatelům mezinárodní verze prohlížeče Opera Mini společnost Opera Software od 20. listopadu začala nabízet přechod na lokální čínskou verzi. Její výhodou prý má být přístup k místním serverům, kde se zpracovávají a komprimují data. Tolik oficiální zdůvodnění. Neoficiálně se ale spekuluje o ústupu komunistickému režimu, který chce mít pod kontrolou i obsah prohlížený skrze tento populární J2ME prohlížeč. (BBC News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.