Hlavní navigace

Opera Mobile 10 Beta: nejen opět předělané rozhraní

24. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Opera Software uvolnila pro majitele Windows Phones (jak se nově říká zařízením s Windows Mobile) betaverzi prohlížeče Opera Mobile 10. Pokud máte pocit, že vám unikla nějaká ta finální verze, tak vám musíme ubezpečit, že neunikla. Opera Software v posledních měsících vydala hned několik různých verzí prohlížeče Opera Mobile pro Windows Mobile pro betatestery, ovšem bez dotažení vývoje do zdárného konce v podobě ostré verze. Každopádně vývoj pokračuje a betaverze prohlížeče Opera…

Společnost Opera Software uvolnila pro majitele Windows Phones (jak se nově říká zařízením s Windows Mobile) betaverzi prohlížeče Opera Mobile 10. Pokud máte pocit, že vám unikla nějaká ta finální verze, tak vám musíme ubezpečit, že neunikla. Opera Software v posledních měsících vydala hned několik různých verzí prohlížeče Opera Mobile pro Windows Mobile pro betatestery, ovšem bez dotažení vývoje do zdárného konce v podobě ostré verze. Každopádně vývoj pokračuje a betaverze prohlížeče Opera Mobile 10 přináší několik zajímavých novinek.

Opera Mobile 10 Beta nabízí nové prohlížení stránek v panelech, úvodní obrazovku Speed Dial pro pohodlnější přístup k často navštěvovaným webům, předělané uživatelské rozhraní designově kráčející ve stopách desktopové Opery 10, novou správu přístupových hesel, posílení výkonu při renderování stránek a zoomování obsahu, spolupráci se službou Opera Turbo, lepší optimalizaci pro dotykové displeje a podporu pro ukládání obrázků pro pozdější prohlížení z paměti mobilu i offline. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).