Hlavní navigace

Opera Software posílil svůj desktopový tým o devět lidí

14. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Opera Software oznámila, že posiluje svůj vývojářský tým zodpovědný za vývoj desktopového prohlížeče Opera. Najednou do něj nyní přibylo devět lidí. Nejde o nové zaměstnance, ale inženýry přesunuté z jiných částí této norské firmy. Je tedy otázkou, jestli posílení desktopového týmu nebude mít negativní vliv například na vývoj mobilních mutací zmíněného prohlížeče. Prozatím má veřejnost tento přesun chápat jako důkaz, že vývoj desktopové verze je nadále pro Opera Software velmi…

Společnost Opera Software oznámila, že posiluje svůj vývojářský tým zodpovědný za vývoj desktopového prohlížeče Opera. Najednou do něj nyní přibylo devět lidí. Nejde o nové zaměstnance, ale inženýry přesunuté z jiných částí této norské firmy. Je tedy otázkou, jestli posílení desktopového týmu nebude mít negativní vliv například na vývoj mobilních mutací zmíněného prohlížeče. Prozatím má veřejnost tento přesun chápat jako důkaz, že vývoj desktopové verze je nadále pro Opera Software velmi důležitý. V minulosti se objevovaly spekulace, že by vývoj desktopové verze mohl být utlumen.

Firma by se pak prý více zaměřila na mobilní prohlížeče a vývoj prohlížečů pro spotřební elektroniku. Tyto zvěsti se ale nepotvrdily. Naopak antimonopolní stížnost u Evropské komise na Microsoft a jeho Internet Explorer vyslala do světa jasnou zprávu, že Opera Software pořád desktopový segment velmi zajímá, přestože v některých statistikách rozšíření prohlížečů neslaví zrovna velké úspěchy (v jiných si naopak vede vcelku slušně – záleží na metodice a oblasti). (Opera Desktop Team)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.