Hlavní navigace

Opera Software se přidává k LiMo Foundation

17. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Opera Software se přidává k LiMo Foundation, tedy organizaci zastřešující vývoj linuxové platformy LiMo pro mobilní telefony. LiMo Foundation má již přes padesát členů a vedle nadnárodních mobilních operátorů či výrobců mobilních telefonů mezi nimi je už téměř rok také Mozilla Corporation. LiMo je vedle Androidu dalším pokusem přinést mezi chytré mobily Linux.

Opera Software se přidává k LiMo Foundation, tedy organizaci zastřešující vývoj linuxové platformy LiMo pro mobilní telefony. LiMo Foundation má již přes padesát členů a vedle nadnárodních mobilních operátorů či výrobců mobilních telefonů mezi nimi je už téměř rok také Mozilla Corporation. LiMo je vedle Androidu dalším pokusem přinést mezi chytré mobily Linux.

Mobily s touto platformou chtějí letos zařadit do své nabídky Telefónica, Vodafone nebo Orange. V současnosti se prodává přes dvacet mobilů s platformou LiMo. Zatím jde ale spíš o okrajové značky jako je Motorola, Panasonic, NEC či LG. Opera Software chce v rámci své vize One Web poskytovat mobilní verzi svého prohlížeče právě i na platformě LiMo. Zatím v oblasti mobilů působí na systémech Windows Mobile, Symbian a také na „hloupých“ mobilech s podporou J2ME aplikací. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.