Hlavní navigace

Opera Software získal posilu, tabbed-browsing ve Firefoxu čekají vylepšení

10. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dvě stručné zprávy ze světa webových prohlížečů. Začněme novou posilou v týmu společnosti Opera Software. Na pozici senior designera v listopadu nastoupí Jon Hicks, autor loga prohlížeče Mozilla Firefox i e-mailového klienta Mozilla Thunderbird. Uvidíme, jestli se jeho příchod do norské společnosti nějak významněji odrazí ve vzhledu prohlížeče. Každopádně uživatelské rozhraní a jeho podoba je pro Opera Software v posledních měsících jedno z hlavních témat. Opera 9.5 přišla s přepracovaným…

Dvě stručné zprávy ze světa webových prohlížečů. Začněme novou posilou v týmu společnosti Opera Software. Na pozici senior designera v listopadu nastoupí Jon Hicks, autor loga prohlížeče Mozilla Firefox i e-mailového klienta Mozilla Thunderbird. Uvidíme, jestli se jeho příchod do norské společnosti nějak významněji odrazí ve vzhledu prohlížeče. Každopádně uživatelské rozhraní a jeho podoba je pro Opera Software v posledních měsících jedno z hlavních témat. Opera 9.5 přišla s přepracovaným skinem, který měl k prohlížeči přilákat i širší veřejnost. Jon Hicks však bude mít na starost i podobu mobilních verzí prohlížeče. (Zdroják)

Samotného Firefoxu se týká druhá ze zpráv, které vám v rámci této zprávičky chceme zprostředkovat. Jak už od nás víte, Firefox 3.1, kterého se dočkáme snad v únoru 2009, přinese nové přepínání mezi panely s náhledy otevřených stránek. V plánu je také zapracovat zobrazení náhledů všech otevřených stránek hezky vedle sebe, což by mělo nahradit současnou nabídku skrývající se pod šipkou na liště panelů. Podobnou funkci plní třeba rozšíření Showcase a například Microsoft něco takového zapracoval již do Internet Exploreru 7. (JasnaPaka Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).