Hlavní navigace

Operátor multiplexu 4 dostal pokutu za to, že loni převedl podíl na Vladimíra Železného

30. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

K převodu podílů ve firmě Digital Broadcasting došlo bez předchozího souhlasu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která společnosti uložila pokutu 10 tisíc korun

Loňský vstup Vladimíra Železného do firmy provozující celoplošný televizní multiplex 4, ostravského operátora Digital Broadcasting, neproběhl podle zákona a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) kvůli tomu společnosti uložila desetitisícovou pokutu. Zároveň informovala Krajský soud v Ostravě, u kterého se firma zapsala do obchodního rejstříku, že prováděla změny ve vlastnické struktuře, aniž by k tomu splnila zákonné předpoklady. Digital Broadcasting má navíc zaplatit tisíc korun na náklady řízení RRTV v této věci.

Z ARCHIVU: Vladimír Železný se vrací do hry. Koupil podíly v TV Pohoda a multiplexu 4

„Digital Broadcasting provedla změnu vkladu jednotlivých společníků, výše jejich obchodních podílů a seznamu společníků, a to 4% obchodní podíl společníka Radio Čas, s.r.o., 10% obchodní podíl společníka PaeDr. Vladimíra Vančury a 10% obchodní podíl společníka Romana Jeřábka na třetí osobu PhDr. Vladimíra Železného, a to bez předchozího oznámení dne ustanovení § 29 odst. 1 zákona č. 231/2001 Sb. Uvedená změna byla zapsána zdejším soudem do obchodního rejstříku, a to i přes to, že zákon č. 231/2001 Sb. výslovně stanoví v § 29 odst. 2, že změna může být provedena až poté, co Rada změnu zaregistrovala,” uvedla RRTV v tiskové zprávě z aktuálního zasedání.

MM socky3

K TÉMATU: Obchodní rejstřík vymazal podíl Vladimíra Železného u operátora multiplexu 4

Vladimír Železný vlastnil téměř čtvrtinový podíl v provozovateli multiplexu 4 od loňského března do začátku června. Poté se musel z firmy Digital Broadcating stáhnout, protože jeho angažmá blokovalo dohodu s televizí Nova o vstupu jejích nových programů do této vysílací sítě. Nyní firmu ovládá ze 75 procent ostravské Radio Čas vlastněné Radimem Pařízkem a z 25 procent další Pařízkova firma Cario Build.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.