Hlavní navigace

Operátor multiplexu 4 potvrdil zařazení Novy Cinema do nabídky

25. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mediální skupina Nova už v pondělí ve stručném vyjádření uvedla, že jde pouze o zkušební vysílání. Jaký je k němu ale důvod, to blíže nespecifikovala.

Společnost Digital Broadcasting, která je operátorem multiplexu 4, dnes na své webové stránky umístila do programového rastru stanici Nova Cinema. Ta se v digitální síti objevila na začátku tohoto týdne, konkrétně v pondělí 23. září. Podle vyjádření mediální skupiny Nova pro server DigiZone.cz je kanál šířen v multiplexu pouze na bázi zkušebního vysílání. Tato informace se následně objevila také na facebookovém profilu Novy Cinema. Nova nicméně do této sítě dodává také řádná data pro elektronického programového průvodce (EPG).

BRAND

K TÉMATU: Nova Cinema začala vysílat v multiplexu 4, jedná se prý o test

Řada diváků, dle ohlasů na fóru DigiZone.cz, nesla vyřazení kanálu Nova HD, jehož vysílání Nova Cinema nahradila, neblaze. Tato stanice byla jedinou z rodiny mediální skupiny Nova, která byla šířena ve vysokém rozlišení obrazu prostřednictvím technologie DVB-T. Nova usilovala také o to, aby se v pozemním vysílání objevil i program Fanda HD, tento krok ale nakonec nebyl realizován. Nova se také zároveň jako jediná velká plnoformátová televize neúčastní experimentu DVB-T2. V rámci multiplexu 4 jsou kromě Novy Cinema šířeny její stanice Fanda, Smíchov a Telka.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).