Hlavní navigace

Operátor Teleko upravil názvy stanic Českého rozhlasu ve svém multiplexu

Lukáš Polák

Velmi očekávanou událostí v oblasti DAB rozhlasu je spuštění experimentálního vysílání technologie z lokality Praha – Žižkov na kanálu 12C. Operace je naplánována na 6. srpna.

Doba čtení: 1 minuta

K drobné, avšak po technické stránce relativně podstatné změně přistoupil ve svém rozhlasovém multiplexu příbramský operátor Teleko. Z názvu stanic veřejnoprávního média byla odstraněna předpona „ČRo“. Stanice jsou tak v této síti označeny nově například pouze jako Radiožurnál, Plus, Jazz, Dvojka a podobně. Důvodem k tomuto kroku, jak operátor uvádí, byla možnost odlišit stanice Českého rozhlasu v jednotlivých multiplexech. Iniciátorem tohoto kroku bylo samo veřejnoprávní médium.

EBF 2018 tip v článku řečníci Lupa

ČTĚTE TAKÉ: Operátor Teleko navýšil zvukovou kvalitu některých digitálních rozhlasových stanic

Velmi očekávanou událostí v oblasti DAB rozhlasu je spuštění experimentálního vysílání technologie z lokality Praha – Žižkov na kanálu 12C. Tento krok je naplánován na příští týden, čtvrtek 6. srpna. Událost, u které pochopitelně nesmí redakce serveru DigiZone.cz chybět, je zajímavá zejména v tom, že se bude signál šířit nejen z jednoho z vysílačů základní sítě, ale navíc velkým výkonem, konkrétně 20 kW. Obsahem „žižkovského multiplexu“ budou právě stanice Českého rozhlasu.

Našli jste v článku chybu?