Hlavní navigace

Evropa bude muset investovat stovky miliard eur do optických sítí

16. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 4. 2009

Komunikační optické sítě v Evropě zaostávají za konkurencí v USA a Asií. Pokud chtějí evropští operátoři dohnat své zámořské protějšky, budou muset v příštích letech investovat přibližně 300 milard eur (ne 300 milionů jak jsme původně uvedli), tedy přes osm bilionů korun, do mezinárodní komunikační optické sítě.

Zaznělo to dnes na semináři k elektronickým komunikacím, informuje ČTK prostřednictvím serveru Finančnínoviny­.cz. Generální ředitel společnosti T-Mobile v České republice Roland Mahler řekl, že Evropa za USA ztrácí již nyní, kdy se její investice na hlavu pohybují na dvou třetinách výdajů v USA. Doplnil, že v případě dalšího rozvoje širokopásmových sítí čeká evropské země vytvoření dvou milionů pracovních míst do roku 2015.

ICTZ23

PŘEČTĚTE SI: IPTV má budoucnost pouze v optice až do domu

Zatímco na různá odvětví průmyslu a služeb tvrdě dopadá celosvětová ekonomická krize, telekomunikační firmy zůstávají stabilní a jsou připraveny investovat. Jak ale dodává šéf předního operátora v ČR, obávají se ale nového regulačního rámce, který má projednávat Evropský parlament. Ten operátorům nezajišťuje dlouhodobou návratnost investic a nutí je výdaje spíše omezovat, uvádí ČTK.