Hlavní navigace

Operátoři sítí DVB-T se obávají lobbingu „mobilářů“ pro uvolnění pásma 700 MHz

31. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Je trochu neférové, aby operátoři poskytující internet získávali dotace pro své podnikání a ještě ubírali podnikatelský prostor operátorům televizí,“ konstatuje Petr Formánek ze společnosti Prague Digital TV

Obavu ze vznikající Sektorové komise pro rozvoj vysokorychlostních sítí elektronických komunikací, která má ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu a Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) zajistit rozvoj sítí pro vysokorychlostní připojení k internetu v České republice, neskrývají někteří operátoři sítí pro zemské digitální televizní vysílání DVB-T- Nelíbí se jim, že by mobilní operátoři prostřednictvím této komise mohli lobbovat za uvolnění kmitočtového pásma 700 MHz pro jejich potřeby a na úkor televizního vysílání. Na rozvoj sítí pro mobilní broadband by jim navíc měla přispět Evropská unie.

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU: Vznikl expertní tým pro rozvoj sítí vysokorychlostního internetu v Česku. Co na to televize?

„Máme pocit, že to bude kromě „dohledu“ nad rozdělováním dotací z EU také velmi silná skupina, která bude lobbovat za uvolnění pásma 700 MHz. Navíc když ministerstvo průmyslu a obchodu a ČTÚ projevily zájem na jednání tohoto týmu, to je nebezpečné spojení,“ řekl serveru DigiZone.cz Petr Formánek ze společnosti Prague Digital TV, která provozuje pražskou a středočeskou Regionální síť 4 na kanále 46. „Připadá nám, že je trochu neférové, aby operátoři poskytující internet získávali dotace pro své podnikání a ještě ubírali podnikatelský prostor operátorům televizí, kteří si o nějakých dotacích mohou nechat jen zdát,“ dodal majitel společnosti Leoš Pohl.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).