Hlavní navigace

Oprava antény iPhonů 4 by prý Apple vyšla na 300 milionů dolarů

15. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak už jsme vás informovali, někteří majitelé nového zařízení iPhone 4 si veřejně stěžují na problémy se signálem. Apple tvrdí, že jde o softwarovou chybu ve výpočtu síly signálu, která byla i v dřívějších verzích jeho mobilu, ale mnoho odborníků tomuto vysvětlení nevěří a problém vidí spíše v novém řešení antény. Tomu nasvědčují i praktické zkušenosti uživatelů. Američtí novináři dokonce celou kauzu překřtili na „Antennagate“ a ve Spojených státech už Apple nespokojení spotřebitelé ženou k…

Jak už jsme vás informovali, někteří majitelé nového zařízení iPhone 4 si veřejně stěžují na problémy se signálem. Apple tvrdí, že jde o softwarovou chybu ve výpočtu síly signálu, která byla i v dřívějších verzích jeho mobilu, ale mnoho odborníků tomuto vysvětlení nevěří a problém vidí spíše v novém řešení antény. Tomu nasvědčují i praktické zkušenosti uživatelů. Američtí novináři dokonce celou kauzu překřtili na „Antennagate“ a ve Spojených státech už Apple nespokojení spotřebitelé ženou k soudu, protože jej viní z podvodu.

Analytik Mike Abramsky z RBC Capital Markets spočítal, že Apple by náprava mohla vyjít draho. Stažení všech zařízení by prý vyšlo na 900 milionů dolarů. Za jejich opravu by pak měl Apple zaplatit 300 milionů dolarů. Levněji by Apple vyšlo vydání gumových rámečků, které by problém měly částečně zmírnit. V tomto případě by prý Apple zaplatil „jen“ 45 milionů dolarů. Jasné je, že Apple bude muset problém řešit. A to třeba i proto, že se do iPhonu 4 dosti obul spotřebitelský magazín Consumers Reports, který jej na základě vlastního testu nedoporučil ke koupi a to právě kvůli anténě. (InformationWe­ek.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.