Hlavní navigace

Oracle v Česku přijme dalších sto lidí a přestěhuje se do nového sídla

29. 10. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Oracle masivně investuje do cloudu a v Evropě zaměstná tisíc nových obchodníků. Týká se to i Česka, kde proběhne nábor stovky lidí.

Softwarový obr Oracle tento týden na konferenci OpenWorld v San Francisku oznámil, že v rámci své agresivní cloudové expanze v Evropě najme tisíc nových lidí zaměřených na obchod. Podle potvrzených informací Lupy se náborová kampaň bude týkat také Česka. Tuzemská pobočka konkrétně přijme stovku nových obchodníků a zároveň se přestěhuje do nové centrály.

Oracle novou náborovou kampaň v dohledné době oznámí oficiálně. Firma je v současné době v určité fázi přerodu, kdy se snaží naskočit na rozjetý vlak s cloudovými službami a technologiemi a pod vedením výkonného ředitele společnosti Marka Hurda masivně investuje do posilování obchodních sil v této oblasti. Jak už jsem psal v předchozím textu, Oracle v posledních čtyřech letech přijímal tisíc nových cloudových obchodníků ročně.

S přechodem na cloud postupně přichází také určitá věková obměna. Oracle chce zacílit i na nový typ zákazníků, které doposud často neměl ve svém portfoliu, proto na cloud přijímá lidi z generací X a Y. I to se týká Česka.

Tradiční IT gigant v současné době v České republice zaměstnává kolem sedmi set lidí a už teď má otevřeno asi sto nových volných pozic. Nové sídlo, kam by se pobočka mohla přesunout někdy během příštího roku, je přitom podle informací Lupy dimenzováno na 850 lidí.

Za Pentou

Oracle v současné době v Praze sídlí v kancelářském komplexu The Park na Chodově, kam se přestěhoval v roce 2010. Nyní se bude přesouvat do nového kancelářského centra Aviatica v rámci projektu Waltrovka v Radlicích. Ten spadá do portfolia skupiny Penta.

V Praze kromě tradiční pobočky sídlí také globální vývojové centrum pro jazyk Java, jehož součástí je zhruba 200 lidí. Centrum mimo jiné pracuje na lokalizacích produktů Oraclu do více jazyků, součástí je i laboratoř. Kancelář se věnuje také rozvoji prostředí NetBeans, které Oracle získal v rámci akvizice Sun Microsystems. Sun zase NetBeans koupil od Romana Staňka a spol.

Java vývoj nespadá přímo pod zdejší pobočku, ale do globálních struktur. I v tomto případě se v kuloárech mluví o možném rozšíření, nic ale není jisté. Centrum každopádně k současným dvěma stovkám lidí čas od času nabírá další lidi na různé projekty.

Oracle je v Česku považován za velkého investora a zaměstnavatele a patří i mezi nejlépe platící firmy. Značnou pozornost mu proto věnuje i CzechInvest. Ten už byl dvakrát pozván na návštěvu celosvětové centrály impéria Larryho Ellisona v kalifornském Redwood Shores. Naposledy před pár dny. V centrále Oraclu pracuje i řada českých inženýrů.

MM balicek

Česká republika zároveň patří k premiantům v regionu v rámci prodeje cloudových služeb Oraclu. Na poměry zdejšího trhu se daří prodávat i nákladné a výkonné stroje z rodiny Exa a SuperCluster. Jednou z významných instalací je sjednocení systémů O2. Aktuálně byl na Oracle SuperClustery převeden billing Kellnerova operátora a pracuje se na dalších projektech.

Cestu autora na konferenci OpenWorld 2015 sponzorovala společnost Oracle.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).