Hlavní navigace

Originální verze X Factoru a Talentu se budou vysílat minimálně do roku 2016

19. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Britská ITV v současné době vysílá jubilejní desátý ročník oblíbené pěvecké soutěže X Factor. Ze satelitní pozice 28,2 stupně východně je ji možné sledovat i v části Česka.

Minimálně do roku 2016 se budou ve Velké Británii vysílat soutěže X Factor a Britain’s Got Talent. V pátek to oznámila tamní stanice ITV, která každoročně oba oblíbené formáty divákům na své obrazovce přináší. Dohoda byla podepsána se společnostmi Syco Entertainment a FremantleMedia UK. ITV se tak může těšit z dlouhodobé spolupráce s producentem Simonem Cowellem, který pro svět showbusinessu pomohl objevit řadu hvězd. Z jeho „stáje“ pochází například celosvětově úspěšná kapela One Direction.

CIF23

K TÉMATU: Televize Joj připravuje na jaro první řadu talentové soutěže X Factor Slovensko

Součástí dohody je také vysílání pořadů The Xtra Factor a Britain’s Got More Talent na sesterském kanálu ITV 2. X Factor a Britain’s Got Talent jsou dvě nejpopulárnější televizní show, o kterých se zároveň nejvíce mluví. Proto jsme rádi, že můžeme oznámit tuto dohodu, uvedl ředitel ITV Peter Fincham. Sám Cowell ho pak doplnil: Jsem nadšený, že jsme rozšířili dohodu s ITV týkající se Talentu a X Factoru. ITV je skvělým partnerem a v hlavě už máme několik nápadů, jak obě soutěže posunout o level výš.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).