Hlavní navigace

Oscarový ceremoniál odvysílá poprvé v historii živě Česká televize

Lukáš Polák

Největším favoritem letošního ročníku Oscarů je dobrodružné drama Revenant: Zmrtvýchvstání v hlavní roli s Leonardem DiCapriem. Právě dnes vstoupil do kinodistribuce.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Největší svátek filmu, udílení zlatých sošek neboli Oscarů, budou moci letos diváci v České republice vůbec poprvé v historii vidět na volně šířeném kanálu. Práva pro živý přenos ze slavnostního ceremoniálu získalo veřejnoprávní médium z Kavčích hor. Na facebookovém profilu to oznámil svým odběratelům programový ředitel České televize Milan Fridrich. Zájemci, kteří v minulosti chtěli sledovat předávání Oscarů, museli využít prémiový kanál HBO, případně německou televizi ProSieben vysílající volně na satelitu Astra.

CIF19

ČTĚTE TAKÉ: Oscarová Gravitace na Nejchytřejšího Čecha nestačila, vyhrála ale u mladších diváků

Favoritem Oscaru je letos drama Zmrtvychvstani, ma 12 nominaci. O cenu pro nejlepsi film se popere s dalsimi sedmi kandidaty. Vyhlaseni bude 28. unora. A dulezita zprava: v České televizi uvidite slavnostni predavani Oscaru v noci 28.2 ZIVE! Poprve v historii ČT.. A 29.2 vecer ve 20:00 na CT Art pak zaznam prenosu, tvz, mezinarodni vydani. Tesme se! napsal Fridrich, který dále prozradil, že svátek stříbrného plátna bude pochopitelně dostupný se simultánním překladem. Zdali se o něj postará opět Dana Hábová, to prozatím tají.

Veřejný status Milana Fridricha na Facebooku týkající se letošních Oscarů
Autor: Facebook Milana Fridricha

Veřejný status Milana Fridricha na Facebooku týkající se letošních Oscarů