Hlavní navigace

Osekaná verze rozpočtu ČT je na webu, i když to televize původně nechtěla

Sdílet

25. 1. 2012

UVNITŘ TABULKA Na internetových stránkách České televize se objevila osekaná verze rozpočtu ČT pro letošní rok. Stručné tabulky obsahují základní položky nákladů a výnosů a také plánovaných investic. Celkově má ČT letos hospodařit s 6,97 miliardami korun, jak jí už 11. ledna na veřejném zasedání schválila Rada ČT. Necelou půlmiliardu korun ale televize použije z peněz, které získala dříve do fondu televizního poplatku (a odmítá jej označovat za „rezervní“).

K TÉMATU: Radní Mezuláník: Rozpočet ČT pro letošní rok je výrazně deficitní

Ze zveřejněných tabulek vyplývá, že ČT letos plánuje na programech ČT 2 a ČT 4 prodat reklamu v celkovém objemu 65 milionů korun (na ČT 1 a ČT 24 jsou reklama a teleshopping zakázané od loňského října). Na mzdách a zaměstnaneckém pojištění ČT letos vyplatí 1,68 miliardy korun. Celkové investice Kavčích hor letos dosáhnou 580 milionů korun, z toho 45 milionů půjde na výstavbu nového televizního studia v Brně. Stejně vysokou částku chce ČT na investice uvolnit z fondu televizního poplatku.

ČTĚTE TAKÉ: Nová ministryně kultury Hanáková by snížila rozpočet České televize

CIF20-online-tip-temata

ČT se původně zveřejnění rozpočtu bránila, podle jejího generálního ředitele Petra Dvořáka k tomu nebyl žádný důvod. Proti se ale postavil předseda Rady ČT Milan Uhde. Televize nejprve argumentovala tím, že jednotlivé položky rozpočtu se mohou ještě měnit a bez souvislostí se mohou vykládat různě. Nakonec se ale na webu objevila jen opravdu omezení základní verze rozpočtu, z níž nelze prakticky nic vyčíst.

Zdroj: Česká televize