Hlavní navigace

Ostrá Opera Mini 5.1 také pro Android

15. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšla finální Opera Mini 5.1 pro chytré telefony vybavené systémem Android. Zájemci mohou stahovat po zadání adresy http://m.opera.com do svého současného mobilního prohlížeče. Opera Mini 5.1 pro Android je k dispozici v 96 jazycích. Na seznamu novinek figuruje například lepší zobrazení webů na zařízeních s displejem pracujícím ve vyšším rozlišení, vylepšené kinetické posouvání obsahu webové stránky, možnost nastavit Operu Mini nyní jako výchozí prohlížeč nebo konečně také skutečný fullscreen…

Vyšla finální Opera Mini 5.1 pro chytré telefony vybavené systémem Android. Zájemci mohou stahovat po zadání adresy http://m.opera.com do svého současného mobilního prohlížeče. Opera Mini 5.1 pro Android je k dispozici v 96 jazycích. Na seznamu novinek figuruje například lepší zobrazení webů na zařízeních s displejem pracujícím ve vyšším rozlišení, vylepšené kinetické posouvání obsahu webové stránky, možnost nastavit Operu Mini nyní jako výchozí prohlížeč nebo konečně také skutečný fullscreen režim. Navíc bylo doplněno obnovení relace, které nastane po opětovném otevření prohlížeče do jedné hodiny po jeho násilném ukončení na pozadí.

Nedávno vyšla také Opera Mini 5.1 v klasickém J2ME provedení, o níž jsme vás rovněž informovali. Zaměřila se na lepší podporu levnějších a starších mobilů. Přinesla například nový skin, který se automaticky aktivuje na mobilech s malým množstvím paměti (4 MB a méně) nebo na zařízeních s displejem, jehož rozlišení je horizontálně nebo vertikálně menší než 200 pixelů. Společnost Opera Software výslovně tuto verzi doporučuje uživatelům zařízení Nokia Series 40 nebo mobilů Sony Ericsson K550i a Sony Ericsson W810i. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).