Hlavní navigace

Ostravská televize Polar vstoupí do multiplexu 3, odstartuje 5. března

24. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 1. 2012

UVNITŘ INFORMAČNÍ LETÁK Do multiplexu 3 míří další regionální televize s vlastním celodenním vysíláním. Po pražské Metropol TV, plzeňské Zak TV a liberecké stanici Genus Plus začne v této síti vysílat i ostravská televize Polar. Diváci v Moravskoslezském kraji ji naladí od 5. března na kanálu 48 z ostravských vysílačů Hošťálkovice a Hladnov společně s Primou love a rádiem Proglas. Informoval o tom jednatel televize Polar Jaroslav Korytář.

K TÉMATU: Ostravská televize Polar získala licenci pro DVB-T vysílání na severní Moravě

Polar chce být především regionální informační televizí, proto budeme např. každou půlhodinu vysílat Regionální zprávy. Vyplníme prostor, kterému se ostatní televize téměř nevěnují. Budeme pro diváky užiteční, protože budeme vysílat o tématech z jejich nejbližšího okolí, přiblížil Korytář. Vedle zpravodajství a publicistiky se televize zaměří i na vysílání tematických magazínů, živých přenosů a zábavy pod mottem Život v moravskoslezském regionu.

ČTĚTE TAKÉ: TV Polar musí odejít z klimkovického multiplexu, vypověděli jí smlouvu

Tematické magazíny na Polaru se budou věnovat vaření, cestování, vzdělávání, zaměstnanosti, hobby či životnímu prostředí. Vysíláním budou provázet moderátoři Monika Žídková a Radek Erben, na obrazovce Polaru se ale objeví i známý ostravský investigativní reportér a někdejší šéfredaktor slovenské zpravodajské televize TA3 Petr Bohuš. Vedle multiplexu 3 se Polar objeví i v nabídce místních kabelových operátorů, včetně UPC a firmy PODA.

KL22 hlasovani

Informační leták o návratu televize Polar do pozemního vysílání (Zdroj: TV Polar)

Jenom pozemní cestou se televize Polar dostane k 1,2 milionu diváků. Centrální program doplní i jednotlivá městská vysílání, která stanice provozuje již nyní přes kabel a internet v Havířově, Karviné, Orlové, Stonavě, Novém Jičíně či Frýdku-Místku. Jsme přesvědčeni, že o informační servis prostřednictvím televize Polar projeví zájem také další města a instituce, se kterými jsme zatím spolupráci nenavázali, dodal Jaroslav Korytář.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.