Hlavní navigace

Ostravská TV Polar ukončila vysílání v multiplexu 3, nahradila ji smyčka

Lukáš Polák

Důvodem k ukončení distribuce v multiplexu 3 je start nového tematického kanálu Prima Max společnosti FTV Prima, který proběhl ve zbytku republiky už 20. listopadu 2015.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V pondělí 11. ledna bylo v multiplexu 3 ukončeno vysílání regionální televize Polar z vysílače Ostrava-Hošťálkovice. Server DigiZone.cz o tom v diskusním fóru informoval jeho čtenář Libor Dospiva. Severomoravská regionální Tv Polar vysílá od včerejška na původní pozici v multiplexu 3 z vysílače Ostrava – Hošt'álkovice už jen informační smyčku o přeladění na novou pozici v multiplexu 4, uvedl Dospiva. Podobným způsobem už pozemní síť Českých Radiokomunikací opustily v minulosti Jihočeská televize a Východočeská televize V1.

tip obecný root

K TÉMATU: Na Ostravsku se Primy Max v DVB-T dočkají až v únoru, tři měsíce po jejím startu

Důvodem k ukončení distribuce v multiplexu 3 je start nového tematického kanálu Prima Max společnosti FTV Prima, který byl stanoven na 20. listopadu. Zatímco ve většině koutů republiky byla stanice k dispozici právě od tohoto data, regionální televize Polar si vyjednala na Ostravsku výjimku a zahájení vysílání se tak muselo posunout až na 1. února. Z multiplexu 3 odešel v minulosti i Sport 5, který byl šířen na území Prahy a středních Čech z vysílačů Žižkov a Cukrák. Následně se přestěhoval do Regionální sítě 8 stejně, jako V1.